Amigdale si răceli repete din 2 in 2 saptamâni

22-12-2015
Mimi85
Nu este medic/terapeut
Mimi85
Buna ziua fetiţa mea are 4 ani si 3 luni începând din luna mai 2015 a avut o bronşita am fost la medic antibiotic apoi din nou la control si totul era bine după 2-3 saptamâni din nou control si descoperim pneumonie facem Injectii aerosol etc trece după alte 2-3 săptămâni otita acută cronica seroasa si amigdalita cronica la un control ORL din nou tratament facem exudatele analize la sânge control alergolog toate in regula cu excepţia igA putin scăzut cu o valoare de 74, după alte 2 saptamâni angina, după alte 2-3 saptamâni din nou tuse nas înfundat plecam la Timişoara la un control refacem toate analizele si descoperim leucocite crescute la 27.000 din nou tratament cu antibiotic 8 zile in a 8 zi refac analize si leucocitele scad la 15.000, doamna doctor mulţumită ma trimite acasa si imi spune sa evit locuri aglomerate ceea ce si fac asta in luna Noiembrie încep cu broncho-vaxom termin primele 10 zile de tratament si fata din nou răcita acum are nişte găurele pe amigdale se plânge ca o doare gatu si urechea si din nou antibiotic...precizez ca in August Septembrie si Noiembrie a avut vaccinul oral lantigen b singuler 3 luni..am încercat si cu leacuri băbeşti si cu omeopatice dar nu scăpam de antibiotic şi in 9 luni de zile la fiecare 2-3 săptămîni mi se Pare foarte exagerat va rog din suflet sa imi daţi un sfat ce as putea sa mai fac unde sa o mai duc ca sa fie bine.va mulţumesc anticipat
1 comentarii
0
22-12-2015, ora 11:27
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sunt sute de postari pe forum despe faptul ca:
NUmai copii cu probleme gastro-intestinale, din cauza alimentatie incorecte
fac Reflux gastro-esofagian in somn
acidula gastric irita si afecteaza faringele si de aici si racelile
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum afectează co-infecţiile coronavirus, virus sinciţial respirator şi rinovirus copiii
  • Nivelul de activitate fizică - invers proportional cu numărul de zile de infecții ale tractului respirator superior la copii
  • Infecțiile respiratorii înainte de vârsta de doi ani pot crește riscul de deces din cauza unei boli respiratorii la vârsta adultă
  •