Amigdale imflamate.

15-12-2011
Gilles
Nu este medic/terapeut
Gilles
Buna ziua, am avut TBC iar in data de dec am terminat TSS.
In urma cu 3 saptamani m-am prezentat la spital cu heoftizie mica persistenta [ asa scrie pe iesirea din spital]. De fapt eu nu tuseam iar sangele era de cele mai multe ori coagulat, chegulete si era doar dimineata dupa ce mancam; foarte putin.
Am facut tratament cu hemostatice, 3/zi si tarosin, timp de 2 saptamani, dupa care am fost la ORL, pentru ca dimineata aveam si in nas sange uscat sau daca imi suflam nasul erau si firicele de sange inchegat. La ORL mi s-a pus diagnosticul epixtasis posterior [ cu aceasta suspiciune am fost trimis] dar si amigdalita cronica- focar de infectie.
Mi s-a prescris pe langa ce luam si clorocalcin plus inca ceva { pe care medicul curant nu mi l-a prescris, plus ciprinol pentru infectie 3 zile, 2/zi], dupa inca o saptamana m-am externat fara a mai expectora cu sange, dar azi la doua zile dupa externare mi-a venit iarasi dua ce am mancat si am facut, asa cum am primit indicatie gargara cu bicarbonat, pentru ca am si o ciuperca in gat pentru care mi s-a prescris nizoral.
Se poate sa fie de aici sangerarea aceasta?
Multumesc mult.
Se pare ca pulmonar sunt bine totusi.
2 comentarii
0
15-12-2011, ora 12:12
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
singele poatesa vina
de pe mucoasa nazala
de la gingii
de pe esofag
tre sa faceti consult la stomato, ORL si gastrologie
0
15-12-2011, ora 21:12
Gilles
Nu este medic/terapeut
Gilles
Va multumesc.
De la gingii sau dinti, masele nu e cazul, dar o sa ma programez si la gastrologie [?].
Am si arsuri de la stomac. Oare asta sa fie.
Oricum eu ma bucur ca nu e de la plamani, m-am saturat de spitalul acela.
Va multumesc foarte mult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.