Ameteli permanente, dureri de cap, gaze stomacale

10-11-2009
alex21
Nu este medic/terapeut
alex21
sal
De 2 ani am ameteli permanente, dureri de cap, gaze stomacale, care mi-au distrus viata.Am fost internat in spital 10zile timp in care am facut toate analizele(sange, rediografii, tomografie la cap, eco cord, orl, etc) care au considerat medicii ca sunt necesare pt aceste simptome dar toate au iesit in limite normale cu exceptia faptului ca am tahicardie sinusala, dar am fost asigurat de 3 medici cardiologi ca nu e cauza ametelilor.Cand mananc mi se face rau si simt ca imi vine inapoi dar e numai aer care parca se blocheaza undeva in partea stanga sub coaste si simt ca ma sufoc, intr-un final elimin aerul si-mi revin.Acum iau Omez pt stomac, ma ajuta intr-o mica masura cu gazele dar tot mi se face rau in timp ce mananc, e adevarat mai rar.Pt tahicardie iau 1/4 Diltiazem de 2 ori pe zi dar doctorul mi-a recomandat 1/2, numai ca daca iau 1/2 cam intr-o ora si jumatate mi se face somn si simt ca-mi amorteste fata in jurul urechilor.Noapte si dimineata este cel mai rau, ma trezesc in timpul noptii f.f. ametit iar dimineata flaguit si inima imi bate foarte puternic.Deasemenea imi simt capul greu de parca as avea ceva atarnat de el.Nu fumez, nu beau, defapt nu ies din casa pt ca nus instare sa cobor scarile, ameteala e permanenta.
Daca cineva sa confruntat cu aceleasi probleme si ma poate ajuta, pls HElP
Multumesc anticipat.
7 comentarii
0
10-11-2009, ora 11:10
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Alex, te sfatuiesti sa lasi medicina alopata deoparte deoarece nu te poata ajuta deloc in acest caz. De acest lucru ti-ai putea da seama numai de faptul ca nu iti gasesc nimic, desi e mai mult decat evident ca ai ceva. Consulta un medic homeopat cu experienta, problemele tale pot fi solutionate f. usor cu ajutorul remediilor homeopate. Alta solutie eficienta nu cunosc, desi cunosc destule.
0
01-01-2010, ora 21:54
mares.anca
Nu este medic/terapeut
mares.anca
Alex, ti-am scris mesaj, dai pe "Modificati profilul dvs.", si mai jos il gasesti.
1
21-04-2010, ora 19:16
bogdan.manolea
Nu este medic/terapeut
bogdan.manolea
Salut,

Am 26 de ani si am exact acelesi probleme de mai sus de vreo 2 luni, nu gasesc solutii, toate analizele au iesit in parametri normali. Nu reusesc sa gasesc solutii, viata mea incepe sa fie cea a unui om batran, nu mai ies nicaieri, am din ce in ce mai putini prieteni. Te rog daca gasesti vreo solutie contacteaza-ma -*


(*modificat de administrator)
0
15-01-2011, ora 15:04
gobly_gob
Nu este medic/terapeut
gobly_gob
Buna ziua. Am 23 de ani si eu aceleasi probleme dupa ce am luat proteine si creatina. Mai intai a inceput cu ameteala cand tineam ochii inchisi. Pur si simplu daca'i tineam inchisi mai mult de un minut mi se facea un gol in stomac si ameteam foarte puternic dar mi-am dat seama de la ce e si dupa o saptamana m-am dus la urgente si mi-au facut analize la sange, radiografie la coloana sa nu cumva sa am spondeloza cervicala si au zis ca am si mi-au dat betaserc si magne b6 pentru doua saptamani. Dupa doua saptamani nici macar o ameliorare a ametelilor. Dupa care intr'o zi am simtit ca'mi bubuie capul aveam o presiune puternica la cap si ameteli foarte mari si stari de voma asta cand mergeam pur si simplu doar ca era cald afara si am chemat ambulanta si am ajuns iarasi la urgenta si mi-a facut iarasi ekg, analize la sange, radiografii si nimica. M-au internat 5 zile si mi-au dat natriu clor i.v cate doua perfuzii pe zi si injectii cu un complex de vitamine B. Din primele doua perfuzii n-am mai avut ameteli cand tineam ochii inchisi dar tot nu puteam sa mananc pentru ca aveam greturi cand bagam ceva in gura. Daca mancam ceva mai greu la stomac imi venea sa vomit. Mi-au facut tomograf la cap, analize la sange, endoscopie la stomac, radiografii la plamani si nimica. Mi-au dat drumul acasa si mi-au dat sermion pentru 2 luni si le-am luat dar nimica. O zi ma simteam bine, 3 zile rau si la un moment dat am inceput sa fac indigestii la cateva saptamani sau cateva zile. Nu stiu ce sa mai fac. Am ameteli puternice cateva ore pe zi sau cateva zile si cand mi-e bine cand mi-e rau si am ameteli si fac indigestie si ma doare capul si mi se inegresc ochii la un moment dat si balonari, gaze scaune multiple. Am fost si la orl mi-am facut si audiograma mi-au mai dat betaserc, sermion, vitamine, glucoza si nimica. Am fost la psiholog si nimica. Mentionez ca sunt mereu obosit si daca dorm mai putin de 8 ore mi-e foarte rau si si am ameteli si mai puternice decat de obicei si ma doare capul foarte tare;simt o presiune puternica. Va rog frumos sa ma ajutati ca nu stiu unde sa mai merg si ce sa fac. Ma gandesc sa fac si o colonscopie.
1
01-03-2011, ora 19:19
dog4life4
Nu este medic/terapeut
dog4life4
Salut baieti si eu am aceleasi probleme dar am gasit ceva interesant care poate ne va fi de folos
Prea multe proteine devin toxice


Proteinele animale au efecte toxice asupra organismului uman. Acestea activeaza sistemul imunitar, provocand inflamatii sistematice, durere si afectiuni cronice precum alergiile sau boala Alzheimer. Proteinele animale duc si la dezvoltarea de celule canceroase. Cand aportul de proteine este exagera, rinichii sunt primii care au de suferit. Organismul uman nu are capacitatea de a stoca proteinele, iar excesul se eleimina prin ficat si rinichi.

Proteinele in exces sunt transformate de catre ficat in uree. Aceasta este eliminata prin rinichi. Tesutul rinichilor se poate degrada insa in timp, cauzant astfel numeroase probleme. Organismul se deshidrateaza, apar dureri de cap, ameteala, oboseala sau greata. Cei care au o dieta bogata in proteine trebuie sa faca mai multa miscare. In acest fel, rinichii vor elimina mult mai usor reziduurile.
0
13-05-2011, ora 13:51
gobly_gob
Nu este medic/terapeut
gobly_gob
Alex21, Ai reusit ceva? Cum te mai simti? Si-a gasit cineva rezolvare la starile astea?
1
13-05-2011, ora 18:24
bogdan.manolea
Nu este medic/terapeut
bogdan.manolea
Salut,

La mine problemele s-au rezolvat; nu am avut un raspuns sigur de la nici unul din cei vreo 10 medici pe care i-am consultat; am reusit sa aflu, introducand simptomele in google, ca pot suferi de helicobacter; cei interesati pot gasi tone de informatie in acest sens pe net;
Aceasta bacterie poate cauza tot ceea ce descrieti mai sus; am urmat un tratament cu antibiotice destul de sever; de asemenea fiind asociat in cazul meu si cu ceva semne de atacuri de panica am consultat si un psiholog vreo 2-3 luni cu sedinte saptamanale;
In momentul de fata singurul lucru care ma mai deranjeaza sunt ceva dureri in zona pectoralului stang, desi nu se incadreaza in categoria angina pectorala; raspunsul medicilor in acesta privinta fiind de asemenea ca in primul caz... pareri prezumive si mult ridicat din umeri...
Incercati sa cautati pe cat puteti singuri rezolvare pentru ca medicii romani ramasi in tara sunt mult prea putin pregatiti pentru bolile moderne ce apar neavand experienta necesara, iar cei cu adevarat competenti nu se preteaza la mizeria spitalelor din tara noatra si la un nivel salarial sub cel al unui muncitor necalificat din alte tari

Insanatosire grabnica tuturor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • De ce apare amețeala?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce apar și ce faci cu gazele urât mirositoare
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • Cercetătorii au realizat un studiu complet al gazelor intestinale
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  •