Ameteli dupa lovitura la cap

30-01-2014
radivera
Nu este medic/terapeut
radivera
Buna seara, sunt ingrijorata, sotul meu s a lovit puternic cand s a ridicat de jos de chiuveta din baie, chiar in crestetul capului.La durut tot capu si ochiu drept, nu a apucat sa mearga la medic, acum e la servici si spune ca de la amiaz ameteste foarte rau, se simte parca ar fi beat.ce credeti ca ar putea fi?sau cu ce il pot ajuta pana cand ajunge maine la medic?astept raspuns, multumesc anticipat
2 comentarii
0
31-01-2014, ora 02:44
Terapeut Denis Chiurtu
Psihologie, Bucuresti
Terapeut Denis Chiurtu
Dacă situaţia se agravează, puteţi folosi serviciul de urgenţă. 112. Poate s-a creat un hematom care face presiune pe o zonă a creierului.
0
07-02-2014, ora 19:49
albuaurelia
Nu este medic/terapeut
albuaurelia
Draga radivera daca nu are ceva ca un cucui si daca la R.M.N. nu se vede nimic stunci ar trebui sa faca si o investigatie numita ANGIOGRAFIE care dau situatia vaselor de singe care nu se vad altfel. Daca esti din preajma Bucurestiului poti merge la Spitalul Universitar la Neurologie. Eu am facut asta deoarece am avut dureri de cap groaznice care au debutat intr-o noapte iar doctorul mi-a spus ca asta se intimpla doar in urma unei lovituri puternice dar eu nu am avut asa ceva. Au gasit un vas dilatat in spatele ochiului. Mi-au facut o EMBOLIZARE si nu mai am nimic acum. Nu am luat medicamente decit calmante la greu timp de 3 luni. din noiembrie 2012 pina acum nu stiu ce este durerea de cap. SANATATE. daca vrei alte relatii scrie aici
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.