Ameteli 2 ani din cauza unui tratament gresit TBC.

14-02-2013
leo1love
Nu este medic/terapeut
leo1love
Buna ziua, am 19 ani si acum 2 ani am avut o viroza urata(aveam ca un nod in piept, cu senzatie de fara aer), prima data m-a tinu 2 sapt plus tratament si s-a vindecat, apoi a reaparut dupa 1 sapt si iar am tinut tratament 3 sapt si intr-un final am apelat la un pneumolog mi-a facut radiografie si ar fi vazut ca si cum este blocat o artera si mi-a dat tratament preventiv de TBC dar practic mi-a dat toate bulinele care se da pentru tbc etambutol, iasinozita si inca una...

Problema este ca din prima zi cand am luat aveam niste ameteli si dureri de cap foarte puternice si am luat 2 luni jumate cu toate ca aveam ameteli, l-am intrerupt, m-am dus la alt pneumolog si mi-a zis ca am fost diagnosticat gresit ca eu nu am absolut nimik plaminii mei sunt f bine.

Ametelile si durerile de cap s-au mai diminuat f putin, dar te atunci sunt permanente, senzatie de nod in piept tot mai apare din cand in cand dupa acest episod au aparut probleme cu ochii, tulburari de vedere, conjuctivita care nici acum nu mi-a trecut, oboseala, de atunci ma tot chinui sa scap de ameteli si am facut o groaza de analize de sange, dopler la inima, CT la cap, ORL, fund de ochi, glanda tiroida toate sunt bune dar de atunci eu sunt dat peste cap nu pot sa fac absolut nimik...

Cu cat fac mai mult efort cu atat ameteala si durere de cap e mai tare...Pur si simplu medicii mi-au dat sa ma duc la un psiholog ca eu sunt perfect sanatos...eu practic sunt ca o leguma de 2 ani, arat ca un drogat cu ochii rosii si sparti nu am dat nici la facultate si nu stiu ce sa fac...Ma gandeam sa fac un doppler cerebral poate ar vedea ca am o insuficita de oxigenerare creier, sau un rmn la cap cu contrast poate acesta ar depista ceva...eu intre timp am luat vitamine, antioxidante, propolis...

Eu am trait cu impresia ca vor disparea aceste ameteli pentru ca medicul de familie si dr.pneumolog au zis ca or sa dispara...sper ca ma poate ajuta cineva, pacat ca sunt asa tanar si a trebuit sa trec prin asa ceva.
Ce alte investigatii sau tratamente de preferat naturiste as putea incerca? Astept parerea unui doctor multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •