Ameteala + somnolenta + palpitatii

08-06-2014
Gabriel001
Nu este medic/terapeut
Gabriel001
Buna Ziua. Am 17 ani si de aproape un an am anumite simptome.Am stari de somnolenta in timpul zilei. Dimineata nu am nimic, dar dupa ceva timp, uneori, de obicei la orele de curs simt mici palpitatii in partea stanga, in zona inimii. Nu-mi dau seama daca ma dor muschii intercostali sau chiar inima, imediat dupa asta am o stare de ' om drogat ', nu stiu cum sa ma explic, incep sa vad asa, vag, am impresia ca sunt intr-un vis si incepe sa-mi bata inima tare si sa tremur ca la o sperietura puternica. Tin sa scot in evidenta ca la inceputul acestor simptome am tras dintr-o tigareta, si aveam exact aceeasi senzatie de ' vis ' si pe fiecare zi imi vine in minte amintirea aia si imediat intru in acea stare. Intrebarea mea este : E posibil sa fi ramas cu vre-o urmare dupa acea actiune sau este doar o trauma psihica daca pot spune asa, adica imi amintesc si ma panichez. In urma cu ceva ani am facut 3 caderi de calciu in trei ani diferiti...
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar palpitatiile?
  • De ce apare somnolența când suntem bolnavi?
  • Somnolența din timpul zilei ar putea constitui un predictor pentru procesele neurodegenerative
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Palpitații - când ar trebui să-ți faci griji?
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • Somnolența diurnă la bătrâni poate crește riscul de diabet, cancer sau hipertensiune arterială
  • 10 cauze ale somnolenței din timpul zilei
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  •