Ameteala, mana umflata si furnicaturi

26-09-2012
Cristina001
Nu este medic/terapeut
Cristina001
Buna ziua, sunt Cristina si scriu azi pentru iubitul meu...are aproape 33 de ani.Timp de 3-4 ani sau mai bine a avut in camera o soba (pe care acum a refacut-o) care a scos mult fum...in anii astia a simtit niste dureri in zona dreapta a pieptului, el spune ca nu sunt ca niste dureri ci mai mult ca o jena, ca ceva ce nu ar trebui sa fie, il durea uneori si cand tusea...ei bine dupa ce a refacut aceasta soba(care era terminata in iterior..eu cred ca emana monoxid de carbon zi de zi..)a inceput sa se simta mult mai bine.dar insa au aparut niste simtome...in urma cu 2 saptamani a avut prima ameteala, a spus ca nu se mai putea tine pe picioare(si-a revenit in cateva minute), apoi au mai urmat 2 ameteli in zile diferite dar nu atat de puternice ca prima...dupa cateva zile a observat ca mana dreapta(mai exact zona degetului mare..acea pulpa, dar si pana mai sus pe brat ) era umflata, se cunostea destul de bine, peste noapte s-a mai desumflat dar nu suficient incat sa fie cum era...au trecut mai bine de 24 de ore si umflatura inca mai este...spune ca simte si niste furnicaturi in acea zona..stiu ca poate exista si posibilitatea unei intepaturi dar nu stiu daca este asta...peste cateva zile va face analize dar as vrea si opinia dumneavoastra.imi fac griji..multumesc!
1 comentarii
0
26-09-2012, ora 13:03
Cristina001
Nu este medic/terapeut
Cristina001
am uitat sa precizez ceva foarte important:fumeaza de pe la varsta de 14-15 ani...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.