Ameteala, dureri abdominale, stari de voma.

05-09-2012
Nicoleta017
Nu este medic/terapeut
Nicoleta017
Buna ziua. De vreo cateva zile intampin anumite probleme de sanatate cum ari fi: ametelei, stari de voma, dureri abdominale (care apar undeva sub burtica - daca pot spune asa), o scurgere albicioasa care in unele momente este foarte 'abundenta' si unele stari foarte proaste (nu am chef de nimeni si nimic).
Mentionez ca menstruatia mi-a venit pe data de 24 august, iar 4 zile mai tarziu mi-a trecut. Trebuie sa va spun ca sunt putin speriata de aceste simptome pe care le tot asociez mereu in mintea mea cu o posibila sarcina nedorita. Contactul sexual a fost aproape intotdeauan protejat (iubitul meu foloseste prezervativul) cu o exceptie: pe la inceputul lunii august (6, 7..). Dar atunci partenerul meu nu a ejaculat in mine.
Ma gandesc ca ar putea fi vorba despre o raceala, Dar sunt normale ametelile, starile de voma?
Exista vreo sansa sa fiu insarcinata tinand cont de cele explicate de mine mai sus?
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.
La revedere.
1 comentarii
0
06-09-2012, ora 02:13
Dan101
Nu este medic/terapeut
Dan101
Buna, ultima menstruatie am avut-o pe data de 27 iulie, pe data de 22 august am avut un contact cu risc, deci sunt aprox 2 sapt de atunci, am facut 3 teste ( nu cu prima urina de dim) si mi-au iesit negativ, cat de sigur sunt rezultatele acestor teste in situatia descrisa si cand ar trebui sa repet testul pentru un raspuns mai sigur? Mi-au aparut cosuri si sanii sunt foarte sensibili la atingere, nicodata nu au fost atat de sensibili ca si semn premenstrual, as merge acum la medic, insa am citit pe forum cum ca ar trebui sa astept aprox 10 zile de intarziere in caz de dereglare hormonala.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.