Ameteala, oboseala, nervozitate excesiva!

18-09-2011
bulugiu22
Nu este medic/terapeut
bulugiu22
Buna ziua!Acum cateva zile am facut niste analize medicale, rezultatele fiind in mare parte bune, numai cateva, conform laboratorului, sunt "anormale"!Am mers cu buletinul de analize la medicul de familie, cum este normal, iar medicul de familie nu a stiut sa-mi explice acele valori, poate puteti dumneavoastra!
Acele valori sunt:
-(mch) hemoglobina eritrocitara medie 29.7pg(valorile normale conform laboratorului sunt 30-34pg
-(mchc) concentratia medie de hemoglobina 34.3 g/dl (val. norm. 32-34 g/dl
-(mpv) volum mediu trombocitar 6.4 fl (val. norm. 8-15 fl)
6 comentarii
0
18-09-2011, ora 15:04
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
stimate domn, modificarile acestor analize nu prea au semnificatie, din acest motiv, medicul de familie nu avea ce sa va spuna, NU CA N-A STIUT SA VA EXPLICE.sanatate in continuare.
0
19-09-2011, ora 09:35
bulugiu22
Nu este medic/terapeut
bulugiu22
"nu stiu ce sunt astea"-asta a fost raspunsul medicului de familie
e posibil sa fiu ametit, senzatie de lesin, apatic, din cauza acestor valori?
sanatate va doresc si dumneavoastra
0
19-09-2011, ora 11:49
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
continuati investigatiile:glicemie, tensiune, apoi un consult endocrinologic...PS, ce medic este acela care raspunde asa...din ce localitate??nu prea face cinste.astept vesti si sper sa fie bune.
0
19-09-2011, ora 15:58
bulugiu22
Nu este medic/terapeut
bulugiu22
glicemia este in limite normale, cu tensiunea am avut ceva probleme(16/9; 15/10; 14/9; cu ceva palpitatii, pacaneli, am fost si pe la Institutul Inimii pe la Timisoara, acolo totul fiind normal, deci probabil tensiune pe sistem nervos.Acum TA este undeva 11.7/8, 13/8, 12/7).Consult edndocrinologic, mai exact ce!?!PS :d-na doctor este mai in varsta, probabil asteapta pensionarea, intr-o localitate undeva prin Mehedinti.O zi buna.
0
19-09-2011, ora 18:23
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
esti fata, baiat??ai 22 de ani??la endocrine, este vb.de tiroida.esti suprasolicitat, ai probleme??stresul si oboseala, tensiunea oscileaza putin, toate aceste lucruri pot da simptomele descrise.
0
19-09-2011, ora 18:58
bulugiu22
Nu este medic/terapeut
bulugiu22
sunt barbat in toata firea, 36 ani, si probabil ca exagerez!multumesc si sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum ne monitorizǎm sǎnǎtatea?
  • Primul test de screening pentru depistarea oboselii cronice
  • Sportul și psihoterapia ameliorează oboseala pacienților cu cancer
  • Oboseala de după-amiază ar putea avea legătură cu sistemul de recompensă de la nivel cerebral
  • De ce mă simt obosit tot timpul?
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Obosit tot timpul - cauze medicale frecvente
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • Analize uzuale (și interpretarea lor pe scurt)
  •