Am urechiile infundate si nu mai aud

27-01-2011
PuiaRazvan
Nu este medic/terapeut
PuiaRazvan
Tin sa precizez ca problemele cu urechiile le am inca de la varste fragede inca de mic la orice contact cu apa urechiile mele se infunda... anu trecut in vara am racit puternic si mi s-au infundat urechiile pur si simplu nu mai auzeam decat un vajait enervant... am fost la ORL si mi sa spus ca am o deviatie de sept care trebuie operata, mi sa facut o audiograma medicul a spus ca a fost afectat auzul... am facut operatia toate bune si frumoase. Acum doua saptamani am racit iar, si surpriza merg la medicul ORL care imi spune ca nu am nimic cu urechiile doar un dop pe care la scos o asistenta si mia dat niste pastile...Am urmat tratamentul si urechiile mele tot infundate sunt, imi simt amigdalitele umflate si ma doare gatu intruna cand beau acidulat desi medicul a spus ca nu am nimic la urechii ca sunt oke... Nasul l-am operat, acum ce urmeaza? :)). Nu mai aud deloc decat fff infundat. ce sa fac? parca am asa o mucoasa tot timpu in gura. din cauza urechiilor sunt si cam ametit si ma jeneaza si maxilarul. mentionez ca sunt fumator. Multumesc si sper ca ma puteti ajuta. Cu respect Razvan !
4 comentarii
0
27-01-2011, ora 11:53
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
mergi la alt medic ORL.
faci o audiograma si o timpanograma
sa.ti vada si nasul si gatul...
numai in acest fel o sa afle la ce nivel este afectat auzul si ce trebuie sa faci mai departe
0
27-01-2011, ora 11:57
PuiaRazvan
Nu este medic/terapeut
PuiaRazvan
Multumesc asa am sa fac si sper sa se rezolve problema ca e foarte enervant sa vorbeasca lumea cu tine si sa nui auzi... ii pun tot timpu sa repete sau sa vorbeasca mai tare... sper doar sa nu fie foarte grav... de fiecare data cand racesc am probleme cu urechiile care se infunda si nu stiu ce sa le mai fac... am incercat tot felu de solutii pt urechii nas si nu rezolv cu nimic... multumesc pt intelegere si sustinere :)
0
31-01-2011, ora 19:41
iulica38
Nu este medic/terapeut
iulica38
Va rog sa ma ajutati am avut pana de curand varicela, am 41 de ani, nici nu au cazut bine cojile si a inceput sa-mi curga urechea stanga si sa se infunde si nu aud cu urechea stanga.Noaptea cand dorm pe ureche curge un lichid urat mirositor.. ajutati-ma va rog este groaznic sa nu poti auzi si stresant.
0
31-01-2011, ora 20:50
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebuie sa mergeti Urgent !!!! la ORL.
aveti o otita supurata ca complicatie la varicela.
urechea trebuie aspirata si tratata local.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.