Am scapat de fibrom cu Reiki | Forumul Medical ROmedic

Am scapat de fibrom cu Reiki

04-01-2009
selenar
Nu este medic/terapeut
selenar
Stiu ca este un forum medical, insa si medicina alternativa ar trebui sa o cupe un rol mai mare in vietile noastre. Eu am fost suferinda de mica de diverse boli care au culminat cu dezvoltarea unui fibrom uterin de 6.5 / 8.9 cm. Nu mi s-a recomandat embolizarea si de operat nu doream. Am urmat tratament medical, nu am avut mari rezultate si la recomandarea unei prietene am contactat un terapeut Reiki. Dupa 15 sedinte de doua ori pe saptamana am fost din nou, la recomandarea dansului la ecografie. Cu uimire si evident cu placere am constatat ca fibromul avea acum 2.6 / 4. 3 cm. Mult mai mic. Am continuat terapia si dupa inca o serie am fost la acelasi ecograf si fibromul disparuse. Eram foarte sceptica initial, dar acum recomand acest terapeut la toata lumea.
Il cheama RISVAN VLAD RUSU si aparent este una dintre "somitatile" Reiki in Romania. A scris multe carti pe aceasta tema si preda cursuri deasemenea. Dar important este ca e un om de nota 10!!!


Selena
5 comentarii
0
04-01-2009, ora 17:20
cristina bz
Nu este medic/terapeut
cristina bz
buna, selenar!ma bucur ca am gasit articolul postat de tine pentru ca si eu am aceeasi problema.am un fibrom uterin cam de marimea unei graph-fruit, care ma deranjeaza foarte tare:ma doare burta, ma balonez, menstruatii abundente si f.dureroase, etc.am 33 de ani si nu vreau sa ma operez iar embolizare mi s-a spus ca nu se poate.am facut tratament naturist 2 luni(cu pastile), m-am simtit mai bine dar cand am renuntat la el au revenit simtomele, poate chiar mai accentuate.daca vrei, te rog, as avea nevoie de alte detalii despre terapia incercata de tine.marturisesc ca nu am auzit de asa ceva pana acum.
ma poti contacta -.astept cu nerabdare.multumesc
0
22-01-2009, ora 17:40
darla
Nu este medic/terapeut
darla
buna, sunt si eu interesata de acest tratament daca este eficient si de persoana care face tratamentul, cred ca si asta este important fiindca am mai incercat in alta parte un astfel de tratament si nu a vut nici un rezultat.
0
14-02-2009, ora 14:17
georgelgeo
Nu este medic/terapeut
georgelgeo
salut. am vazut ca vb despre Reiki si vreau sa va spun ca tocmai am vizitat un sit despre Reiki: -si e misto pentru ca are si filme Reiki in care iti arata practic cum sa aplici exercitiile, are suport teoretic destul de mare. se merita. are si blog de Reiki care il actualizeaza mereu..
0
08-03-2011, ora 14:05
GabrielaBarbu
Nu este medic/terapeut
GabrielaBarbu
Buna Selenar

Te rog eu mult cum pot da de domnul Risvam Vlad Rusu?
l-am sunat pe numarul de telefon care apare pe net si nu mi-a raspuns, i-am scris si mail si la fel...

Si te-as mai ruga ceva, daca poti sa-mi zici cat costa o cunsultatie la dansul.

Multumesc mult de tot!

Numai bine iti doresc!
0
25-07-2012, ora 21:15
yo2
Nu este medic/terapeut
yo2
buna sumt noua pe aici as vrea sa stiu mai multe despre dr Margineanu din Tg mures si cine a mai facut embolizare la Tg mures
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Statinele ar putea reduce riscul de fibrom uterin la femeile cu hiperlipidemie
  • Uter fibromatos - explicaÈ›ii pe înÈ›elesul tuturor
  • SubstanÈ›e chimice regăsite în produse comune de consum pot creÈ™te riscul de fibrom uterin
  • Un compus din ceaiul verde a avut rezultate promițătoare în tratarea fibroamelor uterine
  • Femeile care stau pe scaun 6 ore zilnic au un risc dublu de fibrom uterin
  •