Am probleme respiratorii

26-12-2008
alinutzza_23
Nu este medic/terapeut
alinutzza_23
Am facut toate analizele, mi-au iesit bine si totusi nu ma simt bine:
- am o senzatie de sufocare insotita de ameteli si de fierbinteli ale scalpului si tot in acelasi timp apare un sentiment de panica
Va rog sa imi recomandati ceva care sa ma ajute.
2 comentarii
0
27-12-2008, ora 20:15
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Trebuie mai multe amanunte ptr a putea recomanda ceva- virsta, antecedente personale, investigatii facute pana acum. Ne spuneti doar un simptom, suficient de neobisnuit si de rar ca sa putem emite ipoteze de diagnostic. Daca sunteti o persoana tinara si fara antecedente personale cu acest tablou, ma gindesc la o spasmofilie(produsa prin carenta de calciu si/sau magneziu).
0
21-04-2010, ora 12:17
ameli
Nu este medic/terapeut
ameli
Buna. sint asmatica de citiva ani, dar nu asta e problema. acum vreo sase luni am suferit un atac de asma, in urma caruia am avut o criza puternica de anxietate. De atunci am ramas cu o senzatie de lipsa de aer si casc intruna, nu stiu ce sa mai fac. trag aer adinc in piept dar undeva pe fir se taie respiratia, si trebuie sa casc de 3-4 ori pana cind sa ajung sa simt ca aerul ma satisface o data, si iarasi o iau de la capat. Cel mai rau este seara la ora de dormit. Imi intra panica si nu fac decit sa oftez si sa casc, pentru ca senzatia asta de sufocare nu dispare, doar dupa ce intrun tirziu adorm. In timpul somnului nu stiu daca continua acesta senzatie pentru ca nu ami dau seama.
Ma poate ajuta cineva. Va rog din tot sufletul, sint disperat. Imi trec pri cap tot felul de ginduri negre ( daca ma sufoc in somn, daca mor in somn, etc) Ajutorrrrrrrrrrr.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.