Am probleme cu memoria

17-12-2010
marianiv
Nu este medic/terapeut
marianiv
Buna seara nu stiu daca acest subiect este pentru aceasta categorie boli neurologice dar in fine.Am o problema uit foarte repede ca am facut acum cateva zile 3 4 zile de exemplu deci uit extrem de repede am 18 ani.Nu sufar de nici o boala nu am avut alte antecedente de boli grave.Dar nu stiu care e problema.Daca ma poate ajuta cineva as fi foarte recunoscator.Multumesc
3 comentarii
0
06-01-2011, ora 17:27
Marcela Nedea
Nu este medic/terapeut
Marcela Nedea
Pentru astfel de tulburari de memorie este util un examen IRM.Consiliere medicala gratuita acorda domnul Acad. Prof. Dr. Constantin Popa, medic primar neurolog, sef sectie neurologie la Institutul national de neurologie si boli cardiovasculare din Bucuresti, in fiecare vineri intre orele 10:00--11:00 la telefon 0785195503 sau la 0213364079.
0
08-01-2011, ora 22:11
marianiv
Nu este medic/terapeut
marianiv
va multumesc mult pentru ajutor eu sunt din constanta dar nu exista niste medicamente am auzit ca piracetam este foarte bun pentru irigarea creierului.
0
08-01-2011, ora 22:57
Marcela Nedea
Nu este medic/terapeut
Marcela Nedea
Cred ca puteti intreba direct medicul. Nu stiu daca va prescrie la telefon medicamente, dar sigur va da un sfat competent si va explica ce puteti face. Tineti-ma la curent.Sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Fotografiile ne pot afecta memoria
  • Grupa de sânge ar putea influența pierderea memoriei
  • Curiozitatea influențează creierul să învețe și să memoreze mai bine
  • Optogenetica arată că memoria poate fi manipulată prin impulsuri luminoase (studiu pe șoareci de laborator)
  • Amintirile despre durerile nașterii sunt influențate de intensitatea lor (nu de durata) și de epidurală
  • Exerciții de memorie
  • În ce mod ajută stresul memoria
  •