Am oxiuri, cum scap de ei?

12-09-2010
Roxana Roxy
Nu este medic/terapeut
Roxana Roxy
Am si eu o problema cu oxiurile.Am luat Vermox si vad ca momentan si-a facut efect insa trebuie sa repet tratamentul peste 2 saptamani.Cu toate ca nu mai am asa probleme inca mai simt ceva.Pot fi larvele formate dupa terminarea tratamentului ?
5 comentarii
0
08-02-2011, ora 08:00
doctor.MALCOMX
Nu este medic/terapeut
doctor.MALCOMX
salut...bine inteles ca pot ramane larve... cel mai eficient tratament e asta:
dimineata pe stomacul gol o cana de ceai de pelin dupa care nu maananci nimic 10 minute, seara iti bagi un catel de usturoi in fund pentru ca atunci vin femelele sa depuna oua in anus.
0
08-02-2011, ora 08:01
doctor.MALCOMX
Nu este medic/terapeut
doctor.MALCOMX
dureaza 3 zile tratamentu
0
09-05-2011, ora 21:15
liliana40
Nu este medic/terapeut
liliana40
Cu puţin timp in urma am simţit că mă gâdila ceva in anus am mers la baiei şi ştergându-mă cu hârtie igienică am descoperit pe ia un virme mic si alb care era foarte activ.Ce ma sfătuiţi sa fac? Aş îcerca reţeta D-nului doctor cu ceaiul de pelin si caţelul de usturoi dar nu sţiu cât trebuie sa stai cu usturoiul in fund.Daca aţi incercat această reţetă spuneţimi şi mie.Vă mulţumesc.
0
18-07-2011, ora 12:39
ina26
Nu este medic/terapeut
ina26
Am inteles ca ustuoiul contine ceva antibiotic naturat. Daca folosesc usturoiul ca supozitor pentru oxiuri, interactioneaza cu anticonceptionalele Yasmin?
0
09-08-2011, ora 11:22
alessia_dan08
Nu este medic/terapeut
alessia_dan08
buna sut insarcinata in 8 luni si am oxiuri de cateva luni si am incercat pastile de usturoi
usturoi fiert in lapte seminte de dovleac si tot nu am scapat ce as putea lua sa scap de ei ca ma deranjeaza foarte tare nu dorm noaptea
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici