Am oare scleroza multipla? | Forumul Medical ROmedic

Am oare scleroza multipla?

02-08-2014
dianacris
Nu este medic/terapeut
dianacris
Am 38 de ani si o fetita de 3 ani.In timpul sarcinii am avut parestezii serioase ale mainii stangi insa medicii spuneau ca e de la pozitia fatului care apasa pe nervi. In urma cu 5 luni am avut dureri de cap cumplite, imi amortea toata partea stanga a corpului, aveam dificultati de inghitire, tulburari de vedere, de echilibru. In urma efectuarii RMN-ului crebral si a analizelor pt Borelia, VDRL, HIV, medicii au constatat leziuni de 2-3 ml si un nodul ovalar de 7 ml, frontal dreapta, celelate analize au iesit negative.Leziunile se intind e o S de 4/3cm, pe partea dreapta. Dupa al doilea RMN, efectuat saptamana trecuta, si analiza pt. Toxoplasma, au iesit aceleasi leziuni, s-a eliminat suspiciunea de gliom infiltrativ si a iesit IGG in toxoplasma de 600, de 600 de ori mai mare decat limita normala.Am facut tratament cu solumedrol, 5 perfuzii, medicii sustin parerea unei forme de scleroza incipienta care nu se manifesta clinic foarte vizibil si imi recomanda inscrierea in program pentru tratament cu interferon. Va rog, ajutati-ma cu un sfat, eu inca nu sunt convinsa ca am aceasta boala.Acum ma simt foarte bine, uneori am usoare parestezii.
As dori sa stiu unde ma pot adresa cu intrebari in ceea ce priveste administrarea de vitamina D3 si alte medicamente naturiste sau dieta, ca pot ajuta in stoparea bolii. Nu as vrea sa ma grabesc cu un tratament invaziv. Multumesc si Dumnezeu sa ne ajute !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: