Am o scurgere albicioasa abundenta

17-07-2008
mihap
Nu este medic/terapeut
mihap
Buna ziua,
Am 51 de ani si de ceva timp am o scurgere albicioasa, foarte neplacuta pentru ca tot timpul trebuie sa pun tampoane subtiri.Sunt la menopauza de aproape 2 ani si cam de atunci ma confrunt cu aceasta problema.Am facut tot felul de spalaturi cu ceai de galbenele, de coada-soricelului, dar degeaba.Am fost la medic si mi s-a spus ca am trichomonas, mi-a dat tratament, dar degeaba, scurgerile sunt abundente, fara mancarimi sau usturimi, ci sunt mai mult deranjante.In speranta ca ma puteti ajuta cu un sfat sau un tratament, va multumesc !
20 comentarii
0
17-07-2008, ora 00:00
RALUKA12345
Nu este medic/terapeut
RALUKA12345
Buna ziua,
si eu am aceeasi problema.Diferenta este ca eu am 22 de ani si secretia a inceput sa imi apara acum un an si jumatate cand am inceput sa iau anticonceptionale.Secretia este sub forma unor mici chegulete..ca niste bulgarasi de branzica.Nu simt nici usturime, nici mancarime...doar un miros puternic.Apare doar la un anumit interval, adica nu este permanenta.Am tot amanat sa ma duc la medic...si nu stiu ce sa fac.Ce poate fi?Daca ma poate ajuta cineva.Va multumesc
0
17-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
mergeti cat mai repede la un ginecolog.O candidoza netratata devine rezistenta si scapi f greu de ea.Sau poate fi o vaginita.Faceti un ex de secretie vaginala.
0
17-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
pt mihap:soacra mea s-a confruntat cu aceasta problema si doctorul care a consultat-o i-a gasit o ruptura pe undeva si a trebuit operata!!si ea era tot la menopauza si uneori avea senzatia ca face pipi pe ea!!mergeti la dr si faceti niste examene de secretie, un papanicolau si cea mai buna alegere o ecografie tranvaginala care vede si in interiorul vaginului, ovare etc!!bafta!!
0
17-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
PT RALUKA12345:la tine problema este cu totul alta avand in vedere varsta si ca poate nu ai avut vreo nastere!aceasta secretie urat mirositoare poate fi provocata de o vulvo vaginita care se trateaza destul de usor cu ovule, spalturi vaginale si ce iti mai recomanda medicul.o secretie poate deveni asa si in momentul ovulatiei!!sa tii cont daca la cateva zile dupa menstruatie ti se intampla asta!!pt ca atunci se produce ovulatia!oricum cel mai indicat este un consult ginecologic!!
0
18-07-2008, ora 00:00
RALUKA12345
Nu este medic/terapeut
RALUKA12345
va multumesc pentru raspunsuri :*
sunteti niste dragute
0
19-07-2008, ora 00:00
clau14
Nu este medic/terapeut
clau14
buna ziua..am 14 ani..si ma confrunt si yo cu o problema poate ma putetzi ajuta..la fel k celelate femei am si yo o scrugere alba..si miroase foarte urat si e foarte deranjanta..am mereu chilotzeii patatzi..si nu stiu ce sa fac..nu vreau sa merg la un doctor..poate ma putetzi ajuta??plzz..:( mentzionez k n'am intretzinut niciun raport sexual..astept raspunsu vostru...poate ma putetzi ajuta..
0
19-07-2008, ora 00:00
clau14
Nu este medic/terapeut
clau14
buna ziua..am 14 ani..si ma confrunt si yo cu o problema poate ma putetzi ajuta..la fel k celelate femei am si yo o scrugere alba..si miroase foarte urat si e foarte deranjanta..am mereu chilotzeii patatzi..si nu stiu ce sa fac..nu vreau sa merg la un doctor..poate ma putetzi ajuta??plzz..:( mentzionez k n'am intretzinut niciun raport sexual..astept raspunsu vostru...poate ma putetzi ajuta..
0
19-07-2008, ora 00:00
ana_ctin
Nu este medic/terapeut
ana_ctin
buna.si eu am aceasta secretie care uneori e enervanta si desi am 19 ani si o am de cativa ani, in fiecare zi, n-am fost la ginecolog deoarece mi-e si frica de eventualul raspuns si mi-e si jena.
pt clau14: singura cale e sa mergi la ginecolog.numai el iti poate spune sigur ce ai, dupa un control
0
19-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
fetelor nu aveti de ce sa va fie teama sau rusine sa mergeti la ginelocolog!!in primul rand ca nu va musca ;)) vi se va recolta o secretie care nu este deloc dureros si in urma investigatiei vi se va prescrie un tratament!!daca sunteti virgine nici nu e nevoie de consultatie sau examen de secretie vaginala pt ca nu au cum sa recolteze dar trebuie sa spuneti neaparat ca sunteti virgine, imediat ce mergeti la dr!!succes
0
19-07-2008, ora 00:00
ana_ctin
Nu este medic/terapeut
ana_ctin
dar daca suntem virgine, cum ne rezolva problema?:|
0
19-07-2008, ora 00:00
ana_ctin
Nu este medic/terapeut
ana_ctin
dar celor care sunt virgine cum le rezolva problema?
0
20-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
pai virginele vor scapa foarte usor fara sa fie nevoie sa va urcati pe masa aceea! ;)) dar trebuie sa spuneti neaparat ca sunteti virgine!de fapt cu asta incepeti prezentarea simptomelor voastre!!hai curaj!!vreau saaud numai vesti bune de la voi ;)) succes
0
21-07-2008, ora 00:00
ana_ctin
Nu este medic/terapeut
ana_ctin
multumesc:)
0
28-07-2008, ora 00:00
mihap
Nu este medic/terapeut
mihap
va multumesc tuturor pentru raspuns
0
28-07-2008, ora 00:00
mihap
Nu este medic/terapeut
mihap
va multumesc tuturor pentru raspuns
0
28-07-2008, ora 00:00
mihap
Nu este medic/terapeut
mihap
va multumesc tuturor pentru raspuns
1
30-07-2008, ora 00:00
clau14
Nu este medic/terapeut
clau14
va multzumesc si yo pt raspuns!!dar chiar mi'e jena sa merg la ginecolog..trebe s'o iau pe mama cu mn??:))nici nuj dak mai sunt virgina..:)) yo n'am intretzinut raport sexual..dar stitzi voi atingeri mangaieri..in zona..aceea..(interzisa..)..voi ce credetzi mai sunt??:-S..makr sa stiu..:D..mai vb'im..va pup fetelor..avetzi grij de voi..:*:*:*
0
30-07-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
clau14, in momentul deflorarii ai dureri destul de mari si sangerare!!acum tu stii mai bine daca te-a durut ceva sau daca ai sangerat!!daca nu ai avut nici una din cele doua inseamna ca inca mai esti virgina!!la ginecolog poti sa mergi si cu o prietena!!
0
01-08-2008, ora 00:00
clau14
Nu este medic/terapeut
clau14
multzumesc mult jaquelinne..yo n'am avut nicio durere..nicio sangerare nimic..dar am mai citit raspunsuri de la unele adolescente kre ziceau k nu le'a durut deloc si n'au sangerat..si nuj c sa cred:-S nici yo nu prea cred k m'as dezvriginat..dar nah..varsta ma face sa fiu aja de ingrijorata..imi place f mult sa discut cu alte fete mia mari k mn despre discutzii d genul asta stiu k pot invatza ceva de la ele..:D dar nu prea am cu cine..:( mi'ar place sa tzinem legatura..itzi multzumsc mult pt raspuns>:D<..si qm ai zis k pot merge la ginecolog cu o pr..nu mai am prietene kre sa fie de incredere am avut o singura prietena cu kre impartzeam orice..dar m'a trdat si de atunci singura mea prietena este iubitule meu..:) n mai auzim pwp fetelor:*:*
0
28-06-2013, ora 17:10
nebuneala
Nu este medic/terapeut
nebuneala
am si eu o intrebare da mam masturbat, uitanduma la filmexxx, (cu degetul)si in cealalta zi mia venit cilul e possibil sa nu mai fiu virgina.(am cicit ca o fata a ramas insarcinata dupa ce sa masturbat uitanduse la flimexxx vreau un rsp urgent
jouline
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menopauza si tulburarile psihice
  • Ce este premenopauza - perimenopauza?
  • Sexul la vârsta menopauzei
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Instalarea târzie a menstruației și menopauzei asociată cu prelungirea duratei de viață
  • Suplimentele de calciu ar putea crește riscul de demență la femei
  • Secreții (scurgeri) vaginale albicioase - normale sau nu?
  • Scurgere vaginală - ce e normal și ce nu
  •