Am o intrebarea despre ce as putea folosii

03-11-2010
Anonim11111
Nu este medic/terapeut
Anonim11111
Buna ziua, sper sa gasesc o rezolvare la d-voastra,
Problema mea ar fi urmatoarea mi-a aparut ceva in zona inghinala la radacinile coapsei care imi provoca mancarimi, aceasta sa extins si catre partea din spate spre fese, mancarimile sunt foarte dese si foarte insistente
In zona de dinspre posterior cum a avansat au aparut si mici bubite daca le pot spune asa parca si apoase la un moment dat, marginite find de o zona fara aceste bubite neteda rosiatica cu urme vizibile ( nu stiu exact termenul corect), am mai gasit undeva pe un forum ceva legat de aceasta, in legatura cu denumirea, dar as dorii un sfat de la d-voastra daca avetii idee si ce as putea folosii o crema, un tratament
Multumesc
3 comentarii
0
03-11-2010, ora 08:01
Anonim11111
Nu este medic/terapeut
Anonim11111
Tin sa precizez ca in trecut am avut si o ciuperca a piciorului care am tratat-o cu Lamisil, dar care la o perioada de 6 luni, 1 an, 2 ani mi-a revenit in prezent nu mai am aceasta ciuperca micoza
0
09-11-2010, ora 16:49
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Acea ciuperca a reaparut!
Acum puteti sa o tratati cu Travogen crema, in 2 aplicatii pe zi, dimineata si seara, timp de 30 zile.
0
12-06-2011, ora 19:52
delllia
Nu este medic/terapeut
delllia
eu va sfatuiesc sa faceti o fungigrama, poate fi si un microb nu numai o ciuperca, 1/2 ora la un laborator si vedeti la ce este sensibil. Daca luati medicamente prin corespondenta, microbii devin rezistenti si nici dv si nici noi nu ne vom mai putea trata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.