Am nevoie sa fac dragoste, dar nu am cu cine

04-04-2009
dalv
Nu este medic/terapeut
dalv
Problema mea e simpla. Am 36 de ani si am un apetit sexual normal zic eu, dar sotia mea niciodata nu are chef sa faca dragoste sau poate o data, de doua ori pe luna si atunci probabil ca nu mai are ce sa zica.E a nu vrea sa-mi zica daca are probleme sexuale sau daca nu -i place de mine. Chiar de cand m-am casatorit cu ea am observat ca nu avea chef de sex, todeauna ma evita. Eu m-as multumi si de 2 -3 ori pe saptamana, dar asta inseamna prea mult pentru ea. De umezit, nici vorba sa se intample asa ceva la ea. Mi-a reprosat ca o am prea lunga pentru ea. pai penisul meu are cam 14 cm maxim, eu nu cred sa fie prea lung???:)) Si nu e problema ca m-as purta urat cu ea. Din contra, ea nu prea are recunostinta, sau sa zic apreciere la tot ce as face pentru ea.Ce as puea sa fac eu in situatia asta? Ma simt foarte frustat todeauna cand ma respinge.Va multumesc.
47 comentarii 12 Înainte ›
0
04-04-2009, ora 11:01
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Cu siguranta nu este satisfacuta si in acest caz este normal sa te respinga.Daca nu se umezeste nici nu se excita.Poate un preludiu lung si tandru ar avea mare efect, sau incearca sa afli ce ii place si fa-i pe plac.
0
04-04-2009, ora 11:09
indrix
Nu este medic/terapeut
indrix
Eu cred ca "nevoia "ei este mai rara...asa sunt unele persoane...gaseste metodele cu care sa-i arati ca n-o neglijezi si ca ea reprezinta totul pt tine, fa-o sa se simta cea mai sexy femeie.Poate doreste un alt mod de abordare..
0
04-04-2009, ora 13:05
sorinbalan2000
Nu este medic/terapeut
sorinbalan2000
Asta-i problema simpla ?
Stii ce, DALV, uite aici. Nu cere sfaturi, dom'le ca nu are cine sa ti le dea... (nu pun aici la indoiala competenta cuiva, ci vreau sa scot in evidenta unicitatea unei relatii, a relatiei dintre tine si sotie). Daca ar fi sa comentez la comentariul lui indrix, i-as da dreptate cand zice "gaseste metodele", deci nu-ti ofera o reteta, vezi? Te-ai prins? Vine cu niste idei generale, iar daca nu sunt generale sunt personale, ca doar nu o sa-ti spuna aici ce vrea vecina ei de la trei...
Daca ar fi sa comentez ce spune Arena, sigur, incepe bine, dar dupa aceea nu stiu ce are tot cu tine, care esti normal, din cate inteleg... Poate ea nu este multumita cu 14... si de aceea. Aia cu preludiu, mai mult de 10 minute nu are rost sa pierzi cu preludiu, pentru ca altfel uitati de ce v-ati strans la sedinta...
Tot ce poti sa faci este sa te informezi. Si tot de aici, de pe forum. Sunt atatea femei care se plang...
Ia si tu si vezi care-i treaba, cam despre ce-i vorba in niste cazuri... Atunci poate ca poti trage o concluzie sa te scoti. Prima data informeaza-te... sunt cateva clase problematice, nu multe...
Mai vorbim.
0
04-04-2009, ora 13:28
sorinbalan2000
Nu este medic/terapeut
sorinbalan2000
Buna, Arena, stii ca Spartan a ajuns la peste 3500 de vizionari si 350 de raspunsuri?
0
04-04-2009, ora 14:27
indrix
Nu este medic/terapeut
indrix
Trebuie sa inveti sa devi pasional..afla ce tip de barbati prefera si pt ce motiv.in alta ordine de idei, imagineaza-ti daca afli ca un alt barbat ii face avansuri.cum te-ai comporta, de aici vreau sa reiasa ca trebuie sa simta ca vibrezi in preajma ei.zic si eu;p
0
04-04-2009, ora 17:48
dalv
Nu este medic/terapeut
dalv
Salut la toti si multumesc mult pentru raspunsuri, in primul rand ca nu m-ati luat in ras! Referitor la pasiune vreau sa va zic ca imi place sa fiu pasional, imi place preludiu.Sunt un tip lebertin, nu o restrictionez cu nimic - ma refer la sotia mea (bani, vacante, intalniri).Referitor la ce tipi ii plac, nu stiu ce sa zic, de ex. a fost la party dupa care sa o vad fotografiata cu 5 baieti diferiti- obrazul ei lipit de obrazul lor - fotografii diferite, sau stiu ca mai vorbeste cu altii pe facebook de ex. Cand am aflat de conversatiile ei pe internet cu altii mi-am adus aminte si de fotografiile alea pe care prima data nu prea le-am bagat in seama, iar daca i-am reprosat ca nu prea imi place atitudinea ei mi-a zis ca nu sunt NORMAL. Acum mi-am pus si eu intrebarea; oare sunt sau nu normal? Sincer nu stiu. cand e vorba sa facem dragoste Imi mai reproseaza de ex ca la ea este totul PSIHIC, OK inteleg - are perfecta dreptate, DAR cand vezi ca te porti frumos cu ea si esti refuzat o luna intreaga nu e normal sa -ti cam pierzi rabdarea si sa te mai si enervezi?Daca as sti ca are probleme sexuale m-as gandi la niste picaturi ceva de cresterea apetitului, dar daca nu ma place ce rost mai au? Toate cele bune la toti!
0
04-04-2009, ora 18:00
indrix
Nu este medic/terapeut
indrix
inteleg ca esti f OK, ce sa-ti zic fa-o putin geloasa...sa te vada si pe tine cu altcineva.altceva nu-mi trece prin cap! cate nu te-ar vrea:))lol
0
04-04-2009, ora 18:02
dalv
Nu este medic/terapeut
dalv
Indrix, cred ca tu ai punctat foarte bine cand ai zis 'AFLA PENTRU CE MOTIV'.Probabil ca daca eu nu am puterea sa-i cumpar o casa la 200 - 300 mii Euro psihicul ei is not in the mood for making love. Sau ca nu am o munca de 50K Euro /an. Cam astea ar fi principalele probleme legate de PSIHIC cred eu din experienta mea.va rog sa ma contraziceti daca nu am dreptate, dar daca sunteti fete va rog sa fiti sincere, ca doar nu aveti nimic de pierdut.
0
04-04-2009, ora 18:07
indrix
Nu este medic/terapeut
indrix
poate te voi contrazice putin...eu de ex nu as prefera asta.cele mai tinere da asta e doar la moda" acum
0
04-04-2009, ora 18:09
indrix
Nu este medic/terapeut
indrix
eu consider ca AI O VIATA VALOROASA DACA O FACI TU, NU DACA O DOBANDESTI PRIN ALTII
0
04-04-2009, ora 18:49
dalv
Nu este medic/terapeut
dalv
Sorin foarte destept ce mi-ai scris tu. Thanks. Referitor la marime, inteleg, conteaza si asta (deci nu am ce sa- i reprosez lui arena), de ex. o fata pe forum dadea sfaturi la alte fete ca trebuie sa fie lunga intre 18- 24 cm si groasa 4-6 cm macar ! Ma gandesc ce ar zice nevasta-mea daca as avea una de 24?! :)) ; daca ea se plange cu asta care o am. Avea dreptatea si fata aia cu pretentiile ei, nu zic, de ex inainte sa ma casatoresc am intalnit pe cineva care nu faceam fata la ea cu ce am eu, mi-am dat seama singur si nu am insistat. Am sa citesc si eu mai mult pe forum sa invat ce-si doresc femeile si cum.Ideea este sa ai vointa. Eu am.
0
04-04-2009, ora 18:54
dalv
Nu este medic/terapeut
dalv
Indrix, paraca suna prea frumos ce spui tu aici. :)Thanks a lot pentru incurajari!
0
04-04-2009, ora 18:59
indrix
Nu este medic/terapeut
indrix
dupa parerea mea nu conteaza marimea ci senzatiile care incep chiar inaintea actului sexual ;chiar nu sunt profesoara si nici f batrana(38) sa dau sfaturi...este doar o parere.multa bafta..nu uita esti f OK
0
05-04-2009, ora 20:27
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Tot ce s-a spus este adevarat dar s-a inteles gresit, nu ma intereseaza marimea, in alte posturi la alti oameni cu aceeasi problema chiar am sustinut vehement ca marimea nu conteaza atata timp cat sti ce trebuie sa faci.Era o sugestie cea cu preludiul, ma gandeam ca poate ajuta, nu vroiam sa acuz pe nimeni de data asta.
0
05-04-2009, ora 20:49
Marius24
Nu este medic/terapeut
Marius24
poate ar trebui sa ii faci sex oral... functioneaza
0
05-04-2009, ora 21:09
dalv
Nu este medic/terapeut
dalv
Marius24 - esti tare!!!; dar cum sa-i zic, ca imi este cam rusine...:))
0
05-04-2009, ora 21:26
dalv
Nu este medic/terapeut
dalv
Arena, eu totusi cred ca si marimea conteaza, e ca si cum ti-ai lua o pereche de pantofi si sunt mai mari cu 2 numere. Sau mai mici.Cum te simti in ei?
0
06-04-2009, ora 00:07
sorinbalan2000
Nu este medic/terapeut
sorinbalan2000
Cred ca toate aceste opinii divergente din anumite puncte de vedere sunt daunatoare solutiei problemei.
iata ca omenirea are deja doua milenii de sex civilizat, adica cu documentatie, dar inca pana la ora asta sunt lucruri nelamurite. De ce? Pentru ca se face de cele mai multe ori amalgam din notiuni si fiecare o apuca in viata de la inceput. Trebuie sa treaca pe rand prin aceleasi probleme prin care au trecut antecesorii. Si asta pentru ca nu se spune lucrurilor pe nume.
Dalv, draga, in dragoste sunt niste parametri. Se pare ca tu-i sesizezi foarte bine pe cei materiali (cu referire la scule si finante) iar fetele accentueaza puternic pe aspectul spiritual, deci de aici prima discordanta.
In ceea ce priveste marimea se stie foarte bine: "De lunga poate sa fie cat de groasa!" deci nu are rost sa mai comentam. Nu ai, nu ai si gata. La partea materiala (banishorii astia care ne mananca viata tuturor) ar fi ceva de comentat. 5K e putin nene, nu ajung. Corect este 100 K pe an, in euro vorbind. Retine suma asta si incepe treaba. Vezi cum faci, vezi cum dregi si rezolva, te rog. Mai lasa sexul la o parte ca nu prea este timp de asa ceva pana nu ai bani. Iar cand ii vei avea, sexul nu va mai fi o problema...
Chestia cu psihicul, au fetele dreptate, este ultranecesara. Atunci nu mai conteaza celelalte treburi. Dar nici numai pe varianta spirituala nu putem miza, ca atunci ajungem sa ne imaginam doar ca facem sex...
Probabil o mixtura este necesara, dar nu un amalgam.
Varianta Indrix doi pare ca da rezultate la multe femei, marius24 iar le zice bine, dar daca nu stii cum se poate rezolva, iti spun eu. Fa tu deschiderea: CalB1-C3 si vezi raspunsul. Precis va exista o intrebare de genul: "Da unde-ai invatat sa faci asa ceva?" Treaba ta cum folosesti acest avantaj (ai grija sa nu pierzi, nu faci inca mutarea doi, astepti raspunsul si nu o noua intrebare) Vezi daca-i place. Precis o sa raspunda cu un pion din stanga doar un careu, in acest caz nu comentezi nimic, folosesti avantajul si bagi calul mai in fata. Daca iese cu nebunul (si inca mai pune intrebari suplimentare), vii si tu cu pionul din spate (abia atunci). Intre timp esti de mult pe varianta indrix doi si va ceda partida. Regele (chiar daca-i mai micut de statura) ia totul.
Succes la filologie ! Incearca limbile. Mai vorbim.
Cred ca cel mai mult ne-ar interesa detalii despre cum decurge un act sexual intre voi, in cel mai fericit caz. Luxul de amanunte ar fi binevenit. Astfel putem intelege mai bine despre ce este vorba, pentru ca uite, Arena deja este in dificultate si nu este de dorit asa ceva.
Multumesc!
0
06-04-2009, ora 00:19
sorinbalan2000
Nu este medic/terapeut
sorinbalan2000
Dar ai grija, incet, sa nu se sperie. Incepi asa, de la lobul urechii, mai zabovesti pe la gat vreun minut-doua chiar, apoi urmezi traseul cunoscut alpinistilor pe poteca printre dealuri si valcele pana jos la munte. Spun "jos la munte" si nu "sus la munte". Nu stiu de ce la femei trebuie sa fie mereu pe dos, dar asta-i treaba. Fa-le si tu pe dos, poate ai mai mult noroc. Trebuie sa-ti lasi mustatza, daca nu ai deja... Poti folosi si adjuvante, arome, lumanarele (fara artifici si petarde).
Asa, sa nu uit. Fa-i cadou un fluturas de excitatii clitoridiene prin vibratii cu vreo doua zile inainte. Vezi daca-l foloseste si apoi la treaba...
0
06-04-2009, ora 02:11
dalv
Nu este medic/terapeut
dalv
Sorine, tu ma faci sa rad cu lacrimi. Referitor la varianta cu, calul chiar ca m-as descurca ca-mi place sahul, dar din pacate nevasta-mea nu are idee. Sa ma apuc sa fac bani acum, precum zici, la mine e problema; creierul meu nu prea functioneaza din lipsa de dragoste, iar detalii la cum i-o trag lui nevasta-mea de unde sa scot ca ultima data cand am avut-o in pat a fost acum o luna si ceva in urma. Nu mi-a fost trecut prin cap faza cu mustatza, dar mi-ai dat de gandit cu asta.Sa-i bat un apropo sa vad ce zice..., daca imi las. Cu fluturasul nu cred ca fac treaba ca nu-i place sa se masturbeze. Acum sa vad ce fac, ca parca vad ca si urmatoarele 2 saptamani stau pe tusa.:)) Oricum sincer sa zic, nu prea stiu cum sa o mai abordez ca de fiecare data cand o fac am un sentiment de rusine ca ma respinge. Bafta si ne mai auzim.
0
06-04-2009, ora 11:20
wick
Nu este medic/terapeut
wick
Spui ca tu iti doresti sa faci dragoste.Poate ca sotia ta isi doreste sa simta dragoste si apoi sa faca dragoste.Nu crezi ca e o diferenta?! Poate ca ar fi bine sa o faci sa se simta speciala, iubita, inteleasa, sexy, nu numai atunci cand tu vrei sa faci dragoste.Ma gandesc ca se simte folosita. Nu degeaba iti zice ca la ea totul e psihic. Gaseste-i si simte-i sufletul ! Nu cumva discutiile pe internet ii ofera ceea ce tu nu ii oferi? Adica intelegere. fara o finalizare sexuala.Recucereste-o ! Ei si daca tot urmatoarele 2 saptamani stai pe tusa, foloseste timpul asta numai pentru a o cuceri fara nici o incercare de sex. Poate ca e una din metode.
0
06-04-2009, ora 11:27
indrix
Nu este medic/terapeut
indrix
poate trebuie sa te crezi cel mai mare "curvar", chiar fa-o!! sa afle ca iesi cu altcineva..chiar daca joci teatru...fi cel mai tare...nu are nevoie de rusine si nici sa fi "mototol"(scuze), chiar o poate inhiba lucrul asta..intr-adevar da-i de gandit cu schimbarile fizice...o mustata, un alt parfum, o frizura noua, un tatuai,...asta va functiona numai daca nu este ancorata in alta relatie sau daca e f nemultumita de tine pe alt plan decat sexual
0
06-04-2009, ora 11:51
dear
Nu este medic/terapeut
dear
buna Dalv!eu spun ca daca va iubiti sigur o sa gasesti tu o metoda (exista atitea) prin care sa o faci pe sotia ta sa te doreasca.sfaturile ce le-ai primit deja nu sunt deloc de neglijat.asa ca nu-ti ramine decit sa fi perseverent.
nu-i asa ca pare atit de simplu?
0
06-04-2009, ora 11:59
sorinbalan2000
Nu este medic/terapeut
sorinbalan2000
Bun, pana aici am cazut cu totii de acord ca trebuie sa-ti lasi mustata. N-o mai intreba, deci. O sa te intrebe ea pentru cine iti lasi mustata, iar atunci ai ocazia sa ii raspunzi cu o alta intrebare> Daca e curioasa sa vada cum e cu mustatza. Si ar trebui sa-i faci o lucrare buna, sa fie multumita si sa astepte cu drag sa creasca mustata si mai mare. Dupa cum iti spuneam este ca si la sah. Nu fii atat de sigur ca nu se pricepe, incearca. Fa tu deschiderea. Si nu stiu de ce am senzatia ca ideea lui Marius 24 trebuie aplicata, dar da-i tu primul ceva avansuri, asa cum ti-am spus. Nu se poate sa nu mearga...
0
07-04-2009, ora 16:10
dalv
Nu este medic/terapeut
dalv
Faza cu inselatul, chiar daca numai m-as preface nu ar tine, inca mai rau ar fi, ca nu m-ar crede. Ca daca ma apuc sa o insel, nu mai avem nici o sansa sa fim impreuna, tot mi-a reprosat de cateva ori. Pai intr-o seara pe la 11PM mi-am sunat telefonul ca nu stiam pe unde e, si numai o vad ca apare ca cica cine ma suna la ora aia. Si eu i-am zis adevarul, dar nu ma credea si i-am dat telefonul sa vada de pe ce numar a venit apelul,... ca la gradinita...

Ca sotia mea sa simta dragostea care vine de la mine, ar trebui ca eu acum sa -i fac niste cadouri, dar nu orice, deci sa fie ceva macar de 300 Euro acolo. ca nu tine vraja. De Craciun i-am luat un tel Samsung, de ala subtirel, mi l-a aruncat inapoi ca cica are meniul prea complicat. OK, am zis fine, dar de ce nu s-a ocupat ea sa-l trimita inapoi la magazin si m-a lasat pe mine. Si eu OK, l-am trimis inapoi, mi-am luat banii si asta a fost cu cadoul. Ea s-a suparat, ca cica de ce nu i-am dat ei bani dupa sau de ce nu i-am luat altceva.
Vad in schimb ca tot defileaza in chiloti prin fata mea. Ma intreb, oare ce naiba o fi in capul ei. OK, daca m-as da la ea, ma tem ca ma respinge si iar ma fac de ras. Asa ca am luat o pauza.
0
07-04-2009, ora 16:33
dalv
Nu este medic/terapeut
dalv
Sorin, apropoe de lucrare buna, pai cand o facem todeauna zice ca vai ce bun sunt...:)) dupa care ti-am zis ca la ocerata mi-a reprosat ca o am cam lunga. De aici si problema, ca nu stiu ce sa mai inteleg. Pai ori sunt bun ori NU? Bafta la toti.
0
08-04-2009, ora 08:57
dear
Nu este medic/terapeut
dear
buna dalv. vad ca tu vorbesti foarte mult despre bani pe cind subiectul discutiei era altul.faptul ca sotia ta s-a comportat asa cu un cadou primit de la tine intr-adevar nu este frumos deloc dar eu cred ca la voi nu este vorba doar de bani sau de cit de bun esti tu si cit de lunga o ai. crezi ca daca ai avea mii de euro sotia ta ar face dragoste cu tine?... nu cumva este o lipsa de comunicare intre voi?(zic si eu). cit de materialisti am fi cind e vorba de facut dragoste nu o putem face cu bani (la propriu) iar in momentele respective daca doresti cu adevarat sa faci dragoste si iubesti neconditionat pun pariu ca nu te mai gindesti citi bani are respectiva persoana pe card.
ti-ai pus problema ca: daca sotia ta umbla in chilotei prin fata ta asteapta cu siguranta ceva de la tine (poate chiar sa ii pui ceva sute de euro in ei)-glumeam -sti tu logica feminina pare destul de greu de inteles dar tu ca un barbat ce esti(bun sau rau nu conteaza) trebuie sa afli ce e in mintea ei, doar tu o cunosti cel mai bine si ati, , semnat" la bine si la greu, nu-i asa?
ps-nu mai tot sta pe tusa ca situatia nu o sa se imbunatateasca deloc doar daca trece timpul!
bafta
0
08-04-2009, ora 09:39
wick
Nu este medic/terapeut
wick
Oare numai prin cadouri, mai sumpe sau mai putin scumpe, poate sotia ta sa simta dragostea care vine de la tine?! Ciudat mod! Ori e o fantezie gen plata pentru sex (nu e o jicnire, am spus "fantezie"), ori e o modalitate de a stoarce bani de la tine, ceea ce ca o joaca intre voi e ok. Chiar pare incitant! Na vezi:- femeile! Cat despre defilatul in chiloti prin fata ta, pare joaca soarecele cu pisica. Daca soarecele ignora pisica.oare ce se va intampla?!
0
08-04-2009, ora 13:32
dalv
Nu este medic/terapeut
dalv
Faza cu banii si atentiile este ce consider eu ca are rezultat favorabil la psihicul ei. Deci eu cam asta am experimentat cu ea. Poate am eu un fix cu chestia asta - ca la o femeie ii place de tine doar daca ai cu ce sa o impresionezi. Dar eu stiu cazuri reale cand fete si-au lasat boy friend- zi pentru altii cu care ar fi avut unele avantaje. Si am vrut sa-mi demonstrez mie insumi chestia asta, motiv pentru care nu am mai venit cu nici o atentie in fata sotiei mele. Rezultatul este ca de o luna stau relax. Iar acum ma gandesc sa-i cumpar un cadou ceva si sunt sigur ca situatia se va schimba. Eu am avut alta conceptie referitor la casatorie, si anume, casatoria inseamna ajutor reciproc si nu obligatii.Bafta la toti. Plec in vacanta 2 saptamani, asa ca vad cum pot sa mai intru, ca in Ro. e greu cu internetul. Nu va mai zic ce faze am mai patit pe acolo cand am incercat sa dau peste un internet sa pot sa-mi listez biletul de avion, ca ma apuc sa rad singur.
0
10-04-2009, ora 14:38
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Nu stiu in ce masura conteaza pt sotia ta aceste atentii dar din cand in cand este nevoie de o mica atentie si nu in sensul ca este o obligatie ci pt ca ea iti acorda atentie in fiecare zi ajutandu-te sa fi curat la sevici, bine hranit etc.Nu stiu cat conteaza continutul "pachetului"ci faptul ca ti-ai amintit de ea, ca vrei sa o rasplatesti pt ca are grija de tine.Nu generalizez, spun care este viziunea mea in ceea ce priveste aceste cadouri.Daca se exagereaza, atunci nu mai este vb de atentie ci de altceva.
Adaugă un comentariu / răspuns
47 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cat poti rezista fara sex? Semnale de atentie!
  • Sexul la vârsta menopauzei
  • Cum poate fi îmbunătățit libidoul sexual feminin
  • Cum poți influența libidoul sexual? - informații dovedite științific
  • Interesul sexual la bărbați - un avantaj important pentru starea de sănătate, inclusiv riscul de moarte
  •