sangerare dupa operatie de fren lingual

24-07-2014
hasoj
Nu este medic/terapeut
hasoj
Am suferit o operatie la frenul lingual pentru ca era prea scurt. O sa fiu scurt si la subiect. Azi a inceput sa sangereze operatia, sunt cusut in doua locuri. S-a format un cheag de sange deasupra unuia din locurile unde am fost cusut, sangele se face prezent in gura mea, inundand-o. Il inghit, n-am ce face, ca daca ar fi sa-l scuip mi-as pune si limba la treaba. Intrebarea mea este daca ar putea sa se infecteze avand in vedere ca sangerarea e continua, si a inceput acum 20 de minute, nu stiu in ce masura sangereaza, adica in orice caz, nu va imaginati ca tasneste sangele ca apa din conducta, dar s-a facut un cheag acolo. Ma gandesc ca operatia trebuie sa fie curata, fara lucruri d-astea. O sa pun un pansament, care sper sa amelioreze problema, peste 1 ora cel putin, cang ajunge mama acasa cu el, ca sunt in lipsa ( sangerarea e cam de vreo 20-30 minute, ca sa va faceti o idee). Sa ma duc la medic sa ma curete de acel cheag, sau sa incerc incetisor cu un pansament, care va retine sangele si probabil il va opri, pentru ca asa s-a intamplat si imediat dupa operatie, singurul lucru nou, e ca acum n-am pus pansament o duzina de minute cat a curs sange si s-a facut cheagul. Multumesc pentru rabdare si va rog, cat mai obiectiv sa fie raspunsul, cu seriozitate!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.