Am nevoie de ajutor - durere dupa operatia de peritonita

24-07-2013
razvan197
Nu este medic/terapeut
razvan197
Buna seara. Sunt operat de aproape 5 ani de peritonita iar pana acum nu am avut nici un fel de durere in zona operatiei. Recent am jucat fotbal cu prietenii cam o ora jumatate timp in care am alergat foarte mult insa fara sa prezint durere in zona operatiei. Imediat dupa meci nu am rezistat tentatiei si am baut multa apa rece. A doua zi, aveam febra foarte puternic, ameteala, insa cel mai rau ma durea in zona operatiei si mai in stanga. A 2 a zi spre seara, febra si ameteala mi-au trecut iar durerea s-a mai diminuat. Astazi, dupa trei zile, nu a mai ramas decat durerea in zona operatiei, insa mult mai mica fata de prima zi. Aceasta durere dispare aproape de tot atunci cand stau inconvoiat sau culcat in partea stanga. Am posta de mancare si nu vars. Va rog din suflet sa imi spuneti ce s-a intamplat, sunt foarte speriat ca o sa neceist o a doua interventie chirurgicala. O sa treaca durerea de la sine, ce e de facut ? Va multumesc mult.
Vreau sa mentionez ca nu este prima data in acesti 5 ani cand am depus o mare doza de efort fizic, joc fotbal foarte des, insa niciodata nu am patit asa ceva
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul