Am mainile si picioarele umflate!

24-03-2009
doraa
Nu este medic/terapeut
doraa
De vreo 2 zile ma trezesc cu mainile si picoarele umflate chiar si cu fata! Am observat asta intr-o diminineata cand m-am trezit sa plec la facultate. A fost ingrozitor sa nu-mi pot indoi mainile si sa-mi vad degetele asemenea unor butuci. Am crezut ca e din cauza oboselii si ca imi va trece, dar toata ziua le-am avut asa si plus de asta am avut si am dureri ale articulatiilor in continuare. Mi-e sete intruna si am o stare de somnolenta excesiva. Va rog ajutati-ma!Multumesc anticipat!
2 comentarii
0
24-03-2009, ora 17:41
talida89
Nu este medic/terapeut
talida89
exacta asa ma trezeam si eu dimineata, numai cu degetele meinilor umflate. si mi-era sete si dormeam mult.
am fost la medicul de familie si a spus k e din cauza k mananc foarte condimentat si foarte sarat.in cazul meu asa a fost, si a trebuit sa urmez un regim de vreo doua saptamani si atat.de atunci nu mai manac atat de sarat, si mi-a fost bine...
0
25-03-2009, ora 14:21
doraa
Nu este medic/terapeut
doraa
si eu mananc foarte sarat si am renuntat la sare si am vazut ca azi nu mai am mainile atat de umflate si plus de asta m-au mai lasat si durerile articulatiilor.ma gandesc ca poate fi si lipsa de calciu sau magneziu...ca eu sunt anemica si plus de asta nici nu am un program regulat de masa sau odihna...cand o sa-mi permita timpul o sa-mi repet analizele sa aflu concret ce am.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.