Am luat aerius si nu stiam ca sunt insarcinata

02-03-2011
ioanaioana23
Nu este medic/terapeut
ioanaioana23
Din cauza alergiei care o fac la detergentii de vase am luat aerius (10 zile...1 cp/zi) si am mai folosit si diprogenta crema..fara sa stiu ca sunt insarcinata..tocmai am aflat minunata veste...:)...aaa..si pe langa alergia pe care o am la detergenti mai am si HTA (Betaloc 1cp/zi la recomandarea medicului de fam...dar nu iau in fiecare zi pastila:D). Sper sa ma lamureasca cineva daca tratamenutul care l-am luat pana acum pote afecta sarcina..momentan sunt plecata din localitate si nu pot sa ajung la dr..si pana at stau in stres :(
Multumesc anticipat!
1 comentarii
0
04-04-2011, ora 17:36
krystinutza
Nu este medic/terapeut
krystinutza
si eu am luat aerius si nu am stiut ca sunt insarcinata pe atunci eram in vreo 5 6 saptamani acum sunt in 14 saptamani sarcina se dezvolta normal iar ginecolgul a zis ca nu vede nici o problema la copil deci nu cred ca ar afecta dar totusi nu strica sa intrebi ginecologul cand o sa mergi sa-ti faci ecografie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul