Am facut 2teste de sarcina si miau iesit neg dar am o temere

17-02-2010
codruta2
Nu este medic/terapeut
codruta2
Buna, am nevoie de ajutor, am facuto cu prietenul meu fara sa ne protejam dar doar odata cat a intrat cu penisul, doar cata intrat si a si iesit si dupa 1 zi mi-a venit si menstruatia, mi-a fost teama si am fakut pana akum 2 teste de sarcina si au iesit negative dar nu stiu din ce cauza am simtomele unei sarcini. Adica: ma doare spatele, am stari de oboseala si sunt si putin balonata. Ma puneti ajuta va rog cat mai repede? Thx, Codruta
3 comentarii
0
17-02-2010, ora 22:47
livia__18
Nu este medic/terapeut
livia__18
in situatia ta sunt si eu :((
0
18-02-2010, ora 01:09
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Daca ti.a venit 1 zi menstra de la contact, nu ai cum sa fii insarcinata. ce ziceai tu de testele alea.sarcina NU se vede pe test asa repede cum ai facut tu si ti.au iesit negative, o sarcina ca sa sti, sigur se vede daca e instalata dupa 2 saptamani. Dar avand in vedere ca ti.a venit menstra dupa 1 zi de la contact, nu ai avea cum sa ramai insarcinata, pt ca sunt zilele alea dinaintea ciclului in care nu poti ramane, dupa cum am mai spus..

[.. Si fie, sa zicem, prin absurd ca ar fi o sarcina dupa atata timp nu ai mai avea ce face, tot la avort s.ar ajunge, ca din pacate nu sa inventat si pastila minune dupa cateva zile/saptamani dupa cum cred ca sti si tu.. ] Numai bine.
0
18-02-2010, ora 13:42
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
stressul de a te crede însărcinată poate să ducă la multe- inclusiv la simptome false- chiar lipsă de ciclu!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul