Am eliminat ceva de marimea unei nuci

20-03-2012
mihaelapanait
Nu este medic/terapeut
mihaelapanait
Am 35 de ani, sunt mama a 2 copii. Am nascut prin cezariana, totul a fost ok. Asta vara am observat prima data ca intr-o anumita perioada a ciclului- cam dupa cateva zile de la mestruatie, am o secretie - nu f multa- cu aspect usor de puroi si un miros destul de intepator, cu care daca stateam asa cateva ore incepea sa ma manance si trebuia sa ma curat de cateva ori pe zi. Dupa vreo 2 luni, am avut prima data niste dureri mici, cred ca la ovare, foarte jos, apoi timp de vreo 2 sapt am avut si f mici scurgeri de sange, cam o data la cateva zile, dar f putin sange. Intr-o zi, in timp ce urinam, am simtit ca am eliminate ceva ca o mucozitate mai mare, dar fiindca s-a scur in WC, nu ma bagat-o de seama. De atunci nu am mai avut nici sangerari, nici dureri, ci doar lunar secretia care tinea cam 2 sapt. Dupa vreo 2 luni incepuse sa se mai dilueze secretia, iar mirosul nu mai era asa intepator. In luna martie anul acesta am simtit iar niste dureri mici sub forma de cutite, nu permanente- in partea de jos si dupa vreo 2 zile, cand am urinat am eliminat iar in WC ceva vascos. Am scos-o cu o manusa, ca sa vad ce este si era ceva de culoarea untului, cam de marimea unei nuci, dar pleostita datorita structurii ; parea a fi ceva intre mucozitate si tesut, as compara-o cu o meduza sau melc, statea inchegata dar totodata cand apasam pe ea se destrama. Am recunoscut in compozitia ei, materia din secretia care se elimina lunar. Nu am fost la medic, eram si in alt oras si era seara, a doua zi trebuia sa plec de dimineata, nu am putut. De atunci am mai avut de cateva ori niste dureri si mai mici, aproape insesizabile.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.