Am doua intrebari.

23-07-2006
mirela96969
Nu este medic/terapeut
mirela96969
1. Iau Logest pt prima data(am inceput de pe data de 13), ieri(22 iulie)am luat o pastila de dulcolax, si-a facut efectul.Pe la sfarsitul saptamanii plec la mare si.
Intrebarea mea era, trebuie sa ma protejez suplimentar(in afara de Logest), din cauza pastilei de dulcolax?
2. Daca in timpul actului sexual, ejaculeaza in interior, iar eu folosesc Logest, pot ramane insarcinata? Sau sunt protejata complet?
3. Sangerari dupa menstruatie? Cat o sa mai dureze? Asta e prima luna cand folosesc Logest.
Multumesc anticipat
1 comentarii
0
24-07-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
1.Dulcolaxul in cauza nu ti-a periclitat in nici un fel efectul contraceptiv, deci nu trebuie sa te protejezi suplimentar
2.Nu poti ramine insarcinata, de aceea iei logest pentru ca sa fii protejata impotriva sarcinii. Deci poate ejacula in interiorul vaginului, daca iai logestul corect, nu exista nici un risc de sarcina.
3. Singerarile acelea se numesc spotting, pot dura si toata folia...pot dura si doar citeva zile. Dupa cum iti e norocul
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul