Am de aproape 3 ani o infectie pe partea stanga a capului

22-09-2010
sca19
Nu este medic/terapeut
sca19
Initial ma incercau dureri in zona fruntii, a ochilor, dupa care aveam niste senzatii de ameteala, vedeam ca prin ceata si auzeam tot mai greu.Asta mi s a intamplat la scoala, ceea ce ma facut sa ma ingrijorez si sa ma duc la doctor.Ajunsa fiind la policlinica, doctorita m a consultat si mi s a adresat astfel "domnisoara, ai puroi pana ncreieri", dar acest fapt nu a ingrijorat o deloc si a inceput sa ma puna pe drumuri, amanandu ma pe diferite motive.M am decis dupa ceva timp sa incerc in alt oras mai renumit si asa am si facut.Acolo mi s a facut o radiografie si mi s a spus ca am sinuzita cronica, ca am infectie pe toata partea stanga a capului, chiar si pe maxilar {tin sa mentionez ca am avut n inflamatii la o masea, acum nu mai am probleme cu ea, dar mi e cariata}.Mi s au dat cele mai puternice medicamente drept tratament pentru 10 zile, timp in care m am simtit bine si mi s a spus sa revin daca nu vad nici un efect.Dupa 10 zile a inceput sa si dea drumul infectia si ma simteam la fel ca pana sa apelez la doctori, imi curgea si mi curge un lichid galben cu miros neplacut, dar nu am mai apucat sa merg la doctor sa mi faca punctie asa cum mi a spus, pentru ca deja aveam foarte multe absente din cauza ca faceam naveta de la o distanta mare si n aveam microbuz si acest fapt nu mi mai permitea sa absentez.
Apelez la dumneavoastra cu multa incredere in speranta ca mi veti gasi un leac.
Multumesc pentru timpul acordat
2 comentarii
0
22-09-2010, ora 22:06
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cauza sinuzitei este acea masea din partea de sus, de sub sinus, Radacina ei.. este infectata si a produs o reactie in lant.. sa produs o osteita a osului si o infectie in sinusul maxilar.
tratamentul corect este la clinica Oro -maxilo Facial Unde trebuie sa.ti scoata acel dinte si sa curate sinusul maxilar de puroi si de acele fragmente de os distruse de infectie!
numai cu medicamente.. nu se elimina niciodata taoata infectia.
0
28-01-2011, ora 23:34
sca19
Nu este medic/terapeut
sca19
multumesc f.f frumos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
am tinut cont de sfatul dv
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.