Am contactat vreo boala incurabila sau am fost pe muchie de cutit?

19-05-2015
youngman8888
Nu este medic/terapeut
youngman8888
Buna seara !In urma cu o seara am fost la o prostituata si am facut sex normal si oral neprotejat. Mia facut oral prima data apoi am penetrato de maxim 20 de ori si am renuntat sa continui pt ca miam dat seama ce prostie mare fac. Fata părea destul de curata zona intima nu mia dat nici un semn ca ar avea ceva probleme adica nu avea pete bubite sau alte chestii ce nu ar trebui sa fie acolo. In timpul sexului oral nu mia provocat vreo zgarietura pe penis.Acum sunt constient la ce riscuri mam expus dar as vrea sa stiu in ce proportie ii riscu de a lua vreo boala incurabila având in vedere faptul ca nici in timpul sexului oral nici celui normal nu am suferit vreo 'leziune'(am tot căutat pe diferite site-uri si pe nici unul nu am fost lămurit la ce se refera aceasta leziune).Dupa ce am renuntat am folosit servetele umede cam un pachet pt a ma 'dezinfecta' apoi am si urinat. Oricum o sa merg sa fac niste teste peste câteva săptămâni dar as dori un răspuns pt linistea mea pana le fac. Va multumesc!!
4 comentarii
0
21-05-2015, ora 14:29
youngman8888
Nu este medic/terapeut
youngman8888
70 de vizualizari si totusi nici un răspuns sau o părere?
0
21-05-2015, ora 16:00
flaviu s
Nu este medic/terapeut
flaviu s
nimeni nu-ti poate da procente. Unele BTS dau simptome, altele nu. Oricum, e prematur sa te uiti dupa simptome dupa doar o zi. Cel mai bine ar fi sa te linistesti, sa astepti sa treaca 2-3 saptamani si sa iti faci programare la un dermatolog care sa-ti dea de facut niste analize. Si pe viitor sa folosesti prezervativul si cu fete normale dar mai ales cu curve.

Sper sa nu ai nimic si sa-ti fie invatatura de minte pe viitor.
0
21-05-2015, ora 16:58
youngman8888
Nu este medic/terapeut
youngman8888
Sa sti ca asta mi-a fost învăţătura de minte oricum nu mai pot da timpul înapoi asa ca o sa fac analizele iar daca o sa fie nasoala treaba asta este mi-am facuto cu mana mea dar sper sa fie bine
0
22-05-2015, ora 13:58
h1n1
Nu este medic/terapeut
h1n1
Tinere8888...cele mai grave BTS-uri(dar nu incurabile)cu sanse reale de contaminare sunt dupa parerea mea sifilisul si hepatita B.Aceste boli se transmit relativ usor pe cale sexuala.Riscul e direct proportional cu durata contactului sexual si e amplificat de existenta unor leziuni ale mucoasei indiferent de natura acestora!SANATATE!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Posibilă asociere între infecția cu Chlamydia și cancerul ovarian
  • Bărbați: semne precoce ale unei boli transmise prin sex - cum să le recunoști și ce să faci
  • Bolile cu transmitere sexuală la vârstnici - o povară pentru sistemele de sănătate
  •