Am apendicita?

22-02-2016
Cristina.23
Nu este medic/terapeut
Cristina.23
Buna ziua! In urma cu o săptămână mi-au apărut dureri in testicolul stâng asa ca am luat hotărârea de a merge la un chirurg. Acesta m-a consultat si mi-a spus ca este o simpla inflamatie si mi-a prescris Ciprinol si Nurofen. Dupa o zi mi-au apărut intepaturi in partea inferoara a abdomenului asa ca am revenit iar acesta a spus ca este ceva normal si mi-a spus sa continui tratamentul. L-am continuat doar ca vineri seara mi-a apărut o durere in partea dreapta jos care radia in piciorul drept iar sambata am fost la urgente unde m-a consultat un chrurg si mi-au facut un ecograf si mi-au spus ca nu ar fi apendicita. Mentionez ca am un disconfort in partea dreapta când in partea de jos când in părerea de sus a abdomenului dar si in spate tot in partea dreapta. Analizele de sânge au iesit bine. Va rog frumos sa mă ajutati pentru ca îmi este frica sa nu fie vreo apendicita. Multumesc anticipat
3 comentarii
0
23-02-2016, ora 18:12
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Acum problema la testicolul stg. a disparut?Mai ai durere acolo?Ce greutate ai?
0
24-02-2016, ora 13:11
Cristina.23
Nu este medic/terapeut
Cristina.23
Problema la testicolul stang a disparut. Am facut un alt ecograf abdominal si mi s-a spus ca am nisip la rinichi.Intrebarea mea este urmatoarea- Poate sa radieze durerea de la rinichiul drept in partea dreapta jos a abdomenului? Durerea in abdomen nu este constanta si nici foarte intensa.
0
26-02-2016, ora 19:22
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Desigur, durerea poate iradia de la rinichi spre abdomen.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Suplimentarea cu enzime digestive în cazul abuzului alimentar
  • Durerea de burtă
  •