Alveolita postextractionala uscata, după 2 luni

13-09-2014
sebastian.88
Nu este medic/terapeut
sebastian.88
Am probleme medicale care m au purtat pe la o gramada de doctori care nu îmi găsesc nimic in neregula.

Acum 2 luni am făcut o alveolita care după curăţare era spre vindecare, dar si acum când apas tare in zona simt o durere in rest nu simt nimic, nu ma deranjeaza

întrebarea este pot avea din aceasta cauza: ameţeală, sunet in urechi, vedere intetosata, amorţeală capului, stare de alerta si de rau. Am umblat peste tot ORL, Neurologi si gastro

Va mulţumesc
3 comentarii
0
14-09-2014, ora 20:25
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Simptomele mentionate nu sunt comune sau specifice unei alveolite, asa ca probabil investigatiile trebuie continuate.
0
15-09-2014, ora 14:21
sebastian.88
Nu este medic/terapeut
sebastian.88
Mulţumesc pt răspuns. Credeţi ca este o problema daca las aşa problema alveolitei? Locul doare doar daca apas tare in acel loc. O zi buna
0
17-09-2014, ora 14:08
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Alveolita ar trebui sa fie vindecata, nu are nici un sens sa apasati tare pe zona respectiva. Pentru orice dubiu, faceti un control la medicul care v-a tratat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Alveolotomia

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: