Alunita inestetica | Forumul Medical ROmedic

Alunita inestetica

31-03-2011
IustinaPopa
Nu este medic/terapeut
IustinaPopa
Buna seara. Am si eu o problema. Am o alunita pe care as vrea s-o indepartez. Este pe obraz si ma deranjeaza. As vrea sa stiu care sunt preturile in functie de metoda si care sunt riscurile. E bine sa o scot sau sa o las acolo? E urata dpdv estetic...Dar vreau sa stiu cum e mai bine pentru sanatate... Multumesc!
3 comentarii
0
01-04-2011, ora 17:00
Dr. Laura Palii
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Laura Palii
Cea mai usoara si rapida metoda - eliminarea cu azot. Nu se foloseste anestezie, nu necesita spitalizare si nici medicamente in timpul sau dupa eliminare. Senzatia ar fi o usoara intzepatura, usor tolerata. O saptamana dupa are plasture si se evita contactul cu apa si soarele. Din pacate nu stiu unde se poate face, dar sunt convinsa ca ai sa gasesti.
Eu mi-am facut inafara, unde m-a costat cu drum dus-intors 400 ron, dar am scos mai multe alunitze. Daca nu gasesti, poate esti dispusa sa pleci inafara, atunci as putea sa-ti dau detalii.
0
01-04-2011, ora 17:32
IustinaPopa
Nu este medic/terapeut
IustinaPopa
Am bac si am mult de invatat deci nu as putea pleca... Ma gandeam la o operatie. Am mai citit ca e tot la fel de rapida. M-ar interesa un pret pentru interventia chirurgicala. Va multumesc pentru raspuns!
0
10-05-2011, ora 15:13
Misica
Nu este medic/terapeut
Misica
Alunitele sunt foarte periculoase, de ce te complici cu o operatie?
Eu am avut vreo 5 alunite pe care ni le-a inlaturat un batran din Cluj care are o solutie secreta. E foarte cunoscut la noi in zona.
La el a fost si mama, prietenul meu, o prietena ce avea una foarte mare pe spate, o colega de-a mamei ce avea 2 semne mari pe nas ba chiar si o actrita de la tv pe care nu mai stiu cum o chiama
. Batranul a rezolvat mii de oameni si toate cazurile au reusit, mai ales ca ii noteaza pe toti intr-un carnet, cu nr de telefon. Plus ca cere un pret simbolic.
Chestia functioneaza cam ca si azotul, doar ca elimina chiar si alunitele cancerigene. Daca vrei, iti dau adresa si vei afla de la el mai multe informatii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • AluniÈ›ele
  • Melanomul se dezvoltă mai degrabă din aluniÈ›e noi, decât din cele existente deja
  • AluniÈ›ele È™i petele maronii pot fi înlăturate în siguranță?
  • Legătura dintre numărul de aluniÈ›e È™i cancerul de piele
  • Mit: dacă rupi o aluniță faci cancer - adevărat sau fals?
  • Nev congenital (aluniță din naÈ™tere) de mari dimensiuni - ce trebuie făcut
  • AluniÈ›e cu risc - când e indicat să mergem la dermatolog
  •