Alunita ciupita

02-11-2010
Alina Albert
Nu este medic/terapeut
Alina Albert
Buna ziua !
Am un copilas de 2 ani 9 luni, baietel...In urma cu 1 luna jumate i-a aparut in jurul urechii drepte un fel de alunita... cu aspect negricios. Copilul se mai juca acea alunita, dar nu sesizasem...la un moment dat mi-a spus ca il doare acolo...m-am uitat si hop "alunita"...apoi dupa cateva zile i-au aparut niste noduli mici sub piele in zona cefei, in schimb cel mai accentuat nodul era aproape de alunita.Am fost la un dermatolog cu el, mi-a spus ca nu e bine(nu stiu ce a vrut sa zica, nici nu am intrebat.poate de frica unui diagnostic grav)...ca probabil sa fi aparut din cauza unei viroze, acei noduli sa fi aparut ca niste soldatei impotriva alunitei. Mi-a dat un unguent sa-l aplic local numit ALTARGO 1% 5g timp de 5 zile.Dupa 2 zile de administrare "cojita" a cazut de la sine in timp ce-l ungeam...Maine ma voi duce la urmatorul control programat de doctor sa vedem ce spune...
Acum...vreau sa aflu si parerea dvs. Intrebarea e :e posibil sa fie cancer de piele?

Intr-adevar copilasul a fost racit de mai multe ori in acest an, a luat diferite antibiotice, am avut si o internare...

Care este pararea dvs.?

V-as ramane recunoscatoare ptr un raspuns.

Multumesc,
Alina.
1 comentarii
0
02-11-2010, ora 22:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Este posibil sa fi orice!
Mergeti la control la medicul care v-a recomandat tratamentul!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.