Alun itesau negi la nivelul penisului, Va rog sa ma ajutati!

18-11-2009
Maryo_de
Nu este medic/terapeut
Maryo_de
De vreo 4-5 luni mi-au aparut pe penis niste alunite sau negi nu stiu cum sa le spun, la inceput mi-a aparut una si nu am dat importanta dar de ceva atimp au inceput sa se extinda, va rog sa ma ajutati sa imi dati un tratament, eu sunt in germania si nu am asigurare k sa ma pot duce la medic..are cineva vr-o idee cum se poate trata, va rog mult.multumesc
1 comentarii
0
18-11-2009, ora 20:29
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Afecţiunile pielii penisului ar trebui investigate şi tratate de un medic dermatovenerolog. Aveţi nevoie de un examen dermatoscopic, şi dacă se confirmă condilomatoza, şi de un tratament antiviral intern (oral), dar şi extern.

Nu cunosc politica farmaciilor din Germania, nu ştiu dacă eliberarea antiviralelor orale şi externe (sub formă de unguent, cremă, spray) se permite fără aviz medical şi prescriere de tipul P-6L, P-RF, P-TS (prescripţie medicală valabilă 6 luni, prescripţie medicală care se reţine în farmacie şi prescripţie medicală cu timbru sec)...încercaţi să vă procuraţi măcar un unguent antiviral (unguent cu mărul lupului), un spray precum Herpigen...un antiviral natural de la un plafar (ceai de Glicirrhiza glabra, Virago, Ganoderma etc.)...

Totuşi, încercaţi să vă faceţi asigurare medicală pentru a beneficia de ajutor medical specializat.
P.S. Evitaţi contactele sexuale!


În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.