Alimentatia si Erectiile

06-01-2008
cosmin30
Nu este medic/terapeut
cosmin30
Buna ziua,

Am incercat sa fac cura de slabire(nu sunt obez, nici gras) dar am vrut sa fiu mai definit si de fiecare data cand am scazut drastic in greutate intr-o perioada relativ scurta de timp(7 zile) am avut probleme de erectie.Am redus foarte mult carbohidratii si chiar si proteinele(mancam undeva la 800 calorii pe 24 de ore).Se poate sa fie din cauza slabirrii bruste sau este doar impresia mea?As dori raspunsuri din partea celor care au facut cure drastice de slabire pe termen scurt sau din partea nutritionistilor profesionisti/medici.Chiar si piekea de pe buricele degetelor a inceput sa se duca.Va rog mult un raspuns cat mai repede.Va multumesc.(Am 30 de ani 1.75, 80kg)
1 comentarii
0
11-01-2008, ora 00:00
monymes
Nu este medic/terapeut
monymes
depinde ce dieta ai urmat; daca aceasta dieta a dus la reducerea drastica a carbohidratilor si a proteinelor, cu siguranta carentele din organism nu vor astepta sa se manifeste. O cura de slabire trebuie sa contina si multe proteine si vitamine, altfel organismul nu face fata.
Sfatul meu e sa-ti faci niste analize si sa vezi ce anume iti lipseste din organism si sa-l fortifici prin vitamine sau suplimente nutritive naturale.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.