Alergie sau boala de piele?

21-01-2009
Anisya1
Nu este medic/terapeut
Anisya1
De cateva saptamani mi-ai aparut ceva bubite pe corp. Initial pe mana, apoi pe picior si abdomen... mici pete rosii, care apoi se maresc. In mijlocul petelor, pielea mi se usuca si arata de parca m-as fi ars. Doua din aceste bubite s-au facut mari si imi dau o senzatie de mancarime ingrozitoare.

Nu sunt in Romania si aici unde sunt nu imi permit sa ajung la medic, as vrea daca se poate sa ma ajute careva cu un sfat... Nu stiu ca fiu alergica la ceva, nu stiu daca ce am e o alergie, la ce sa ma astept, ce sa fac sa treaca? Exista ceva unguent, pastile pe care le-as putea cere parintilor sa mi le trimita din tara? Va rog mult... Incep sa imi fac griji ca ar putea fi ceva foarte grav.
2 comentarii
0
13-02-2009, ora 20:37
avionbarca
Nu este medic/terapeut
avionbarca
Ai rezolvat problema? Cred ca am aceiasi problema, ca si tine, tot in strainatate.
0
14-02-2009, ora 11:50
Anisya1
Nu este medic/terapeut
Anisya1
Da... S-a rezolvat de la sine, nu stiu daca am facut ceva concret... Inca se mai vad semnele, daca te uiti atent.
Am folosit baneocin, desi, cineva mi-a spus ca nu o sa ajute. Poate e o coincidenta si nu a ajutat, ideea e ca mi-a trecut in 3-4 zile...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.