Alergie sau...?

04-03-2012
Irisha
Nu este medic/terapeut
Irisha
Acum 3 saptamani am fost in Italia...dupa cateva zile aflate mi-a aparut niste bubite rosii cu mancarime pe maini de la cot in sus.mentionez ca un membru al familiei avea si el din astea(pe cand i sa dat un tratament si ia trecut) alti membri a familiei nu aveau..de atunci au inceput sa imi apara pe toata maina...picioare...burta..spate cu mancarime.Credeam ca e o alergie de la ceva si cum plec de acolo imi trece...acum sunt de o saptamana in Romania si nu imi trece...noaptea am mancarimi foarte mari, dar si ziua tot...mi-au aparut si basicute cu apa intre degete care nu ma mananca.si pe picior...cu oamenii care intru in contact e totul ok, nu au nimic...ma intreb oare, ce pot avea??si am uitat inca se mentionez ceva...noaptea pot sa apara mai multe besicute..si daca nu le scarpin, ziua numai sunt...dar oricum..ele tot apar si apar...
2 comentarii
0
05-03-2012, ora 16:21
Irisha
Nu este medic/terapeut
Irisha
cine ma poate ajuta? va rog..
0
18-08-2012, ora 14:36
Alishor
Nu este medic/terapeut
Alishor
Buna ! Si eu am cam aceeasi problema ca tine.Sunt de 2 luni in Italia.Am avut o problema de piele cam acum o luna, mi/au aparut niste pete albe pe maini si spate pe care le/am tratat cu samponul nizoral timp de 5 zile si au disparut.Dar acum mi/au aparut multe bubite mici care nu se vad decat decat daca ma scarpin mult.au inceput pe spate, maini si acum au ajuns si pe burta, ba chiar cateva si pe picioare.Nu se vad, dar se simt la atingere.Basicute cu apa nu am.Ai putea sa imi zici cum a evoluat la tn, si dak ai scapat de ele?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.