Alergie la praf de casa

22-09-2009
vida
Nu este medic/terapeut
vida
Am o fetita de 5 ani si 10 luni. In primii doi ani si jumatate de viata nu prea a fost bolnava dar am inceput sa mergem la gradinita si au inceput problemele. Foarte frecvent facea laringite, cu febra mare, tuse, dar totul incepea cu stranut, curs de nas si apoi aparea febra si tusea. Incercam sa tratam fara sa fie nevoie de antibiotic la de cele nu mai multe ori nu puteam evita administrarea acestuia. Recent a fost diagnosticata cu alergie la praf de casa (acarieni). I s-au facut teste cutanate, d-na doctor a prescris Aerius, Nazonex si Bronhovaxom o luna si dupa aceea sa mergem la control. Ne-a recomandat desensibilizarea. De cate ori a fost bolnava (foarte des, in primul an de camin, doua saptamani mergea, trei o tratam acasa) nu s-a ascultat nimic la spate, bronsite sau bronsiolite nu a avut niciodata, doar laringite si de cateva ori rosu in gat. Intrebarea mea este sa-i mai facem ceva teste sau analize in plus si ce parere aveti de desensibilizare?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul