Alergie.

24-08-2011
NeverAlone
Nu este medic/terapeut
NeverAlone
Buna ziua ! Acum 2 luni am fost diagnosticat cu "alergie" (Eruptii cutanate)
Cat am fost in spital totul bine..mi-au trecut "bubitele".
Dar acum am o problema mare.
Rar simt niste "vibratii" pe sub piele..desigur ca ma gandesc la ce-i mai rau (Viermi).
Si cred ca am si oxiuri sau "viermisori" pentru ca simt o mancarime.. dar nu tot timpul.
Consum lapte si dulciuri..
Am consumat si mere chiar daca sunt alergic (am "luat" 2 puncte la testele alergologice pentru mere)
Bubitele nu dispar..
Trebuie sa precizez ca aceste "virbatii" le simt in :
-Varful degetelor
-In Mana
-Abdomen
- Piept
Si apoi apar bubitele respective..
Ele trec in respectiv 3-4 zile..
Dar ceva "ma mananca" acolo.
Am parul des..si simt mancarimi deseori.. Desii nu am paduchi sau ceva..nici bubite.. (doctorii au confirmat)
Nu folosesc cosmetice, absolut nimic..
Mediul in care traiesc este destul de murdar.. dar nu cu viermi si toate cele..doar "dezordine".
Acum, ce-ar trebuii sa fac?
Ceva sfaturi.. chiar nu stiu ce sa fac..sunt disperat si ma gandesc la ce-i mai rau.
Precizez ca nu vad "viermii" miscandu-se..
Doar ii simt..
Si simt exact aceeasi senzatie cand imi cad fire de par pe mana...sau imi intra-n gura.
Ce trebuie sa fac? Va multumesc frumos..si rog un raspuns cat se poate de serios.
(PS: Testele neurologice / psihologice arata ca nu am nimic..deci nu imi fac iluzii)
De asemenea analizele au iesit perfecte..
Calciul a fost aproape de limita maxima..si toate celelalte..
Precizez ca am 15 ani, 50 kg si 1, 65 m inaltime.
2 comentarii
0
24-08-2011, ora 21:17
NeverAlone
Nu este medic/terapeut
NeverAlone
Mai precizez ca:
Analizele la inima au iesit toate bune.
Si totul a iesit "perfect" !
Uneori vad niste "punctulete" mici pe piele si cand "le dau jos" observ ca am o "rana" adica..piele mi-este gaurita...
Astept raspunsuriile dumneavoastra
0
24-08-2011, ora 22:45
Mabel
Nu este medic/terapeut
Mabel
Mda...ciudat. La sange ai facut analize? Eozinofilele cum au iesit? Dar nu te speli, ce dumnezeu? Cum sa ai pielea gaurita?? Lasa lactatele si dulciurile. Este exact ce le trebuie viermilor. Mananca seminte de dovleac crude dimineata pe stomacul gol. Si mergi la medic pentru investigatii!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.