Ajutor problema cu spatele, da sau nu?

29-07-2013
udarmicu
Nu este medic/terapeut
udarmicu
Buna ziua, am 30ani 182cm si 55 kg n-am fostao gras niciodata.De ceva vreme ma confrunt cu niste dureri pe care nici eu nu pot sa le inteleg cu trebuie.Problema se manifesta de 2 saptamani incoace.Daca o iau cu inceputul in 24 ianuarie am suferit un pneumotorax spontan, drenaj, totul a decurs normal.deci revenind la ultimele 2 saptamani.M-am trezit dimineata cu o durere, mai mult disconfort intre omoplati si in piept.Am inceput sa iau brufen si sa ma ung cu diclofenac, jena in fata a disparut si am ramas cu cea din spate care nu mai reactioneaza la nici un fel de medicament.Adorm cu ea ma trezesc cu ea plus ca mai ma trezesc si noaptea la ore cat se cat fixe.Sa descriu putin asa durerea mai mult senzatia dr disconfort.S-a instalat pe partea stanga si radiaza putin pe mana stanga pe care o si simt putin amortita si putina senzatie de durere.Acum in momentul de fata simt intre omoplati, dar o simt inauntru parca nu ar avea legatura cu spatele.Am facut masaj si doua sedinte de fizio si vad ca tot degeaba...durerile isi schimba pozitia.Ba pe la rinichi bq in partea dreapta ba sus ba la mijloc.Sunt disperat nu stiu ce sa ma mai fac.Analize la sange bune.Unde trebuie sa merg ce sa fac...tin sa precize ca am o scolioza destul de vizibila si duc in mod de viata sedentar.Va rog ajutati ma.Multumedv
1 comentarii
0
29-07-2013, ora 15:35
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cu trimitere de la medicul de familie, la Reumatolog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.