Ajutor psiholog

26-04-2012
alynamama
Nu este medic/terapeut
alynamama
Am nevoie de ajutor dar nu stiu exact ce medic sa consult. Sunt slaba si cred ca din cauza asta nu ma simt bine in preajma oamenilor, ma simt ciudat, vreau sa fiu doar singura, nu sunt o fire sociabila. Cand stiu ca trebuie sa vina cineva la noi de ex incepe stresul si incep sa transpir numai la ac gand. Va rog sa imi spuneti trebuie sa consult un psiholog sau altceva? Va multumesc!
2 comentarii
0
26-04-2012, ora 21:34
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
Parerea mea este ca tu ai patit si altceva nu numai ca esti slaba reactionezi asa.Si eu am fost foarte slaba dar nu am reactionat asa tu inainte sa mergi la un psiholog mai bn fa-ti niste analize sa vezi care e cauza de ce esti slaba.Nu ai spus cate kg ai dar daca intri pe google poti sa iti calculezi indicele de masa corporala si greutatea ideala pe care o ai in functie de inaltime varsta.Numai bine iti doresc sanatate multa
0
02-05-2012, ora 08:49
Psihoterapie Timisoara
Identitate neconfirmată
Psihoterapie Timisoara
Draga alynamama,

Sa mergi la un psihoterapeut este o idee buna. Dupa o prima sedinta iti poate recomanda niste cai de urmat.

Cu prietenie,
Iosif
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul