La varsta de 22 de ani mi-am inceput viata sexuala si nu simt absolut deloc placere

17-05-2015
martora
Nu este medic/terapeut
martora
Buna ziua.Nu stiu unde sa mai intreb dar vreau detaliat raspunsul si sa imi fie o data pentru totdeauna de ajutor.
Abia acuma la varsta de 22 de ani mi-am inceput viata sexuala si nu simt absolut deloc nici o placere..Numai dureri, uscaciune..Singurele metode care ma fac sa ajung la orgasm sunt masturbarea(clitoridian) şi sexul oral atat..Am incercat orice si deja m-am saturat sa stau de pomana si nimic nimic..Ce as putea face si cauza?
Si mai am o problema..De ceva timp am scurgeri vaginale la inceput au fost mai mari de culoare alba branzoasa, au fost si cateva zile foarte putine cei drept cand erau si un fel de maro iar acuma sunt alb-transparent sau alb-galbui.Maine as vrea sa ma duc la medicul ginecolog dar pana atunci poate ma puteti ajuta..Am candida?Am avut si ceva mancarimi dar nu stiu sa fie ori de asta ori de la epilatu inghinal si cand am acele scurgeri am niste dureri la ovare de numai pot sta in picioare.
Multumesc si astept raspunsuri cat mai urgent
2 comentarii
0
17-05-2015, ora 21:16
martora
Nu este medic/terapeut
martora
Nimeni nu stie?????!!!!!😱😱😨😨😨
0
11-07-2015, ora 01:27
Anca2223
Nu este medic/terapeut
Anca2223
În legătură cu orgasmul:chiar dacă peste tot scrie ca e bine să te masturbezi ca te cunoşti pe tine şi etc..să ştii ca de fapt vei ajunge să te obişnuieşti cu atingerile tale..şi nimeni vreodată nu va putea să te excite la fel pentru ca tu în subconştientul tău vei şti ca tu o făceai altfel.îţi spun ca am trecut prin ce treci tu.singură soluţie este sa discuţi sincer cu partenerul tău şi să aibă răbdare cu tine.puteti încerca după ce tu te simţi suficient de excitata penetrarea în timp ce îţi stimulează şi clitorisul..iar în timp vei avea crede-ma.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.