Ajutor !!! Problema cu baietelul - 2 ani, hematurie...

22-01-2008
grismile
Nu este medic/terapeut
grismile
Sunt o mamica disperata. Baietelul meu de 2 ani si 4 luni face de aproape 1 an hematurie. Am fost pe la mai multi medici degeaba. Vara trecuta am fost internati si la spitalul G. Alexandrescu, in Buc.;i s-au facut investigatii care au iesit bine, doar la urocultura a iesit in fectie cu E.Colli, si ni s-a prescris un tratament de atac dupa care trebuia tratament de intretinere. Am urmat intocmai dar dupa 5 saptamani a recidivat. Mentionez ca am facut 10 zile injectii cu Zinacef, urmat de tratamentul profilactic cu Sumetrolim. Inca ii mai dau Sumetrolim (au trecut 5 luni de cand am inceput). Hematuria apare la 2 sapt., aproape de fiecare data, dispare dupa doua zile chiar fara sa mai intervenim cu altceva.Urocultura iese mai mereu sterila, cel mult 20000 germeni, asa ca medicii la care am mai fost nu stiu ce sa ne mai zica... Va rog, din suflet, daca cineva a trecut printr-o experienta asemanatoare, sa-mi dea un sfat. Sau poate un medic vede mesajul meu si ma poate ajuta. Multumesc.
1 comentarii
0
16-02-2008, ora 00:00
ioana133
Nu este medic/terapeut
ioana133
Buna ziua,

La spialul Sfantul Ioan din Bucuresti exista un medic urolog foarte bun care a salvat-o pe mama dintr-o stare critica. Este vorba de Medicul Toni JORA.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.