Ajutor! Rinita, sau nu stiu ce e, din cauza careia simt ca lesin, mor.

13-10-2015
AlexandraMarin
Nu este medic/terapeut
AlexandraMarin
Buna seara, dl doctor Frueraru,
In luna august am inspirat ceva tare in nara stanga, din greseala, cred ca mucus uscat. si au inceput in decurs de o saptamana sa ma doara capul, zona dintre sprance, sa se umfle urechea stanga si cerul gurii pe partea stanga si aveam un tiuit in urechi. Am vazut ca ma simt rau si mi-am pus picaturi Byxtonim sa pot aspira inuntru ceea ce ma bloca, pana la urma am reusit si m-am simtit bine, dar ramasesem cu un miros urat in nara. Apoi la cateva zile mi-a intrat o gazulitza in nara si iar am inceput sa ma simt rau, imi tiuiau urechile, am inceput sa fac infuzii cu ceai de musetel si din nara stanga a incceput sa imi curga un lichid, pt multe zile a curs asa, iar apoi au inceput treptat sa ma doara dintii si sa se umfla gingiile si am facut o afta in gura care tot nu trecea deloc. Am asteptat sa treaca, am tot facut infuzii, am vazut ca nu trecea si am luat ciprolen, ca asta aveam in casa. Si am inceput sa imi revin, ma simteam iar foarte bine, imi disparuse si afta, eram sanatoasa iar, pana cand, pe la sfarsitul tratamentului, eram prin magazie, unde faceam curat, nu e igienic, avand si vite, acolo se tine fanul, mai dorm si pisicile etc, si iar am simtit ca mi-a intrat ceva in nas, pentru ca am simtit o gadilitura si de atunci am inceput sa am o stare fff proasta: batai de inima foarte rapide, stare de slabiciune, senzatie de lesin, apoi cand se aduna f mult lichid in nara stanga, pur si simplu simt ca mor, tremur, vedere incetosata, batai rapide si puternice ale inimii. Am fost la 3 medici orl. Primii doi mi-au facut doar rinoscopie, si au zis ca nasul e curat si mi-au spus ca e rinita si mi s-a facut o injectie cu Diprophos, si mi s-a dat un spray Humer, pe baza de sare de mare si produse naturiste. Apoi cel de-al 3lea doctor mi-a facut o fibroscopie in urma careia mi s-a pus diagnosticul de: sept nazal deviat dr, hipertofie cornete nazale, secretie nazala la nivelul meatului mijlociu si rinofaringe. Mi s-a dat un tratament mult mai complex timp de o luna: Mometazona Furoat Cipla 2 puf/zi, Quixx 2 puf/3 ori pe zi, Tamalis 1 pe zi timp de o luna, Sinupret acut, 3 pastile pe zi timp de 10 zile, si Medrol 16 mg timp de 3 zile, una pe zi. Doar ca acum la o sapt dupa tratament, tot rau ma simt, senzatie de lesin, batai de inima puternice, iar cand se aduna mult lichid simt ca imi pierd cunostiinta, simt ca mor. Nu mai rezist mult. Eu ma gandeam ca din doua e una, ori am inhalat o gaza, paianjen, capusa si ceva m-a piscat, de simt ca ma prabusesc, ori s-a format ca o basica cu puroi care dintr-o data s-a spart si ma face sa ma simt atat de rau. Ce parere aveti, daca se poate sa imi raspundeti, sunt disperata ca in continuare ma simt rau. Va multumesc mult!
5 comentarii
0
13-10-2015, ora 03:57
AlexandraMarin
Nu este medic/terapeut
AlexandraMarin
Domnule doctor, am uitat sa mai precizez ceva. Cand ating cu limba simt ca s-a format pe cerul gurii, in partea stanga, ca o umflatura cu lichid, de fiecare data cand aspir lichidul in mine, umflatura aia dispare, apoi curge iar lichid si se formeaza iar si tot asa. Cand inghit lichidul ma simt bine cand e iar lichid ma simt groaznic, si am observat ca daca doar tin limba apasata pe umflatura ma simt bine, cumiau limba cum revin toate simptomele de rau. Cand m uit cu oglinda pe cerul gurii, nu se vede nimic, doar se simte cu limba.
0
14-10-2015, ora 08:21
AlexandraMarin
Nu este medic/terapeut
AlexandraMarin
Iar va deranjez am reusit chestia din nas dar acum imi provoaca greata la stomac..off..sper sa elimine..nu stiu ce ar putea fi
0
14-10-2015, ora 15:02
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
poate problema este pe limba?
poate toate aceste simptome au stransa legatura cu o problema gastro-intestinala nedepistata?
0
14-10-2015, ora 15:11
AlexandraMarin
Nu este medic/terapeut
AlexandraMarin
Mie mi au iesit toxocara canis igg pozitiv.astia sunt anticorpii...nu am facut si toxocara canis igm..anti tpo mi au iesit 200, si am candida intestinala care imi provoaca mancarimi anale dar nu stiu ce sa iau pt ea..cred ca am si bucala ca e limba alba..dr de familie mi a dat nistatina dar si a facut efectul numai la nivel intestinal..stiu ca dvs sunteti orl, dar stiti vreun leac pt asa ceva sau e alt virus? Pt ca fac alergii si la antibiotice si unele alimente..ma temeam sa nu fie un inceput de boala lyme...nu stiu ce analize as mai putea face.
0
15-10-2015, ora 11:08
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este cazul sa.ti schimbi complet regimul alimentar
lactatele, dulcele..este interzis pe candidoza
am mai scris mult despre asta pe forum
banuesc ca pot fi si paraziti intestinali..si pentru asta ar trebuei sa faci analiza
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.