miros neplacut al gurii de foarte mult timp

04-01-2014
FlorentinaAnd
Nu este medic/terapeut
FlorentinaAnd
Ma confrunt de mult timp cu mirosul neplacut al gurii. Efectiv ma spal pe dinti, dar mirosul nu dispare. Mi-e foarte greu, fara guma nu pot face absolut nimic. Am incercat sa vad de unde ar veni mirosul, doar limba miroase, este intr-adevar acoperita de un strat alb. Mi-am facut recent teste la amigdale, mi-era teama sa nu ramana resturi in cripte(nu sunt sigura ca le zice asa) insa pe amigdale nu s-au format portiuni albe si acel betisor nu mirosea la fel ca si limba mea. Cu dintii nu am probleme, nu am carii, recent am fost la medic pentru o extractie. Stiu ca am sinuzita, medicul de familie mi-a confirmat acum 2 ani. Probleme cu stomacul am, constipatia, si acum cateva saptamani am luat pastile pentru viermisori. Am luat si carbune medicinal, am facut si gargara cu bicarbonat de sodiu, inclusiv apa oxigenata (si-au facut efectul pentru un timp). Nu mai stiu ce sa fac...
Ajutoooor!!!!!
4 comentarii
0
05-01-2014, ora 11:28
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Ar putea fi o gastrita cu Helicobacter Pylori pozitiva si de aici sa vina problema.Va recomand sa faceti urmatoarea analiza din scaun: Antigen Helicobacter Pylori. Astept vesti de la dumneavoastra. Cu stima dr Petre Muresan
0
05-01-2014, ora 15:14
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Identitate neconfirmată
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Buna ziua!

Ca o completare la recomandarea foarte buna a domnului dr. Petre Muresan, v-as propune sa
faceti si o consultatie homeopata (e o consultatie speciala, efectuata de un medic homeopat sau cu competenta
in homeopatie), care are ca scop prescrierea unui tratament homeopat natural.
Cu respect,

Dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
0
09-01-2014, ora 22:42
FlorentinaAnd
Nu este medic/terapeut
FlorentinaAnd
Va multumesc din suflet, o sa merg sa fac niste analize, sper sa rezolv problema cat mai curand.
0
10-01-2014, ora 03:30
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Vreau sa va fiu de ajutor. Ma bucur pentru decizia pe care ati luat-o. Pe viitor va stau la dispozitie cu tot ceea ce pot sa va ajut. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Miroși urât deși ai o igienă corectă? Câteva motive surprinzatoare
  • Un mic dispozitiv care elimină rapid respirația urât mirositoare
  • Combaterea respirației urât mirositoare
  • O combinație de bacterii este responsabilă pentru mirosul foarte urât al respirației
  •