dupa perioada de ciclu au inceput sa mi se intareasca sanii si nu stiu daca e ceva normal

14-01-2007
@_u
Nu este medic/terapeut
@_u
De cateva luni dupa perioada de ciclu au inceput sa mi se intareasca sanii si nu stiu daca e ceva normal.am 21 de ani si nu mi sa mai intanplat decat atunci cand eram virgina. In perioada de ciclu sanii nu mai sunt asa de tari.Din acea perioada am inceput sa am si o scurgere genitala alba mai ales cand fac efort. Am abdomenul tare si ma doare cand il palpez iar in regiunea iliaca dreapta simt o durere profunda cateodata si o mica umflatura atunci cand palpez zona. Se poate pune problema de sarcina extrauterina? Desi nu cred pt ca eu dupa o luna de la aceste simtome mi-am facut un test de sarcina si mi-a iesit negativ. Imi vine ciclul regulat si nu iau anticonceptionale. Am facut un avort acum mai bine de un an sa fie din cauza asta. Va rog sa ma ajutati
2 comentarii
0
20-01-2007, ora 00:00
MP
Identitate neconfirmată
MP
mai degraba v-ati ales cu o boala transmisa sexual(venerica) trebuie sa mergeti la ginecolog sa va tratati
0
15-02-2007, ora 00:00
@_u
Nu este medic/terapeut
@_u
Daca este vorba de o boala venerica asi dori sa stiu care este aceasta daca puteti sa imi spuneti va rog frumos. Am fost la ginecolog si mi-a spus ca e doar o dereglare hormonala ceea ce nu cred. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.