Ajutati-ma va rog!!!

11-11-2008
just a girl5
Nu este medic/terapeut
just a girl5
Nu demult timp am avut un contact sexual cu prietenul meu, am folosit prezervativul pt ca mie imi era frica de o posibila sarcina dra in timpul actului sexual el si-a scos prezervativul pe cand am realizat eu acest lucru era prea tarziu, el mi-a spus k nu exista nici un pericol sa raman gravida pt ca spermatozoizi nu au ajuns in corpul meu, pt.ca a iesit la timp este prima mea experienta sexuala nu prea ma pricep...as putea fi insarcinata dupa acest act sexual???dak s-ar putea sa fiu insarcinata.CE MEDICAMENTE SAU CE FIOLE SUNT PENTRU A FACE AVORT? NU DORESC SA FAC CHIURETAJ DECAT IN CAZUL IN CARE NU POT SCAPA DE SARCINA IN TIMP DE 3 LUNI...mersi anticipat.va rog raspundeti - Va rog ajutati-ma:((((
3 comentarii
0
11-11-2008, ora 20:00
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Acum cu cat timp in urma ai avut acest contact?Daca au trecut mai putin de 72 de ore poti lua Postinor o pastila la 12 ore.Daca a trecut mai mult de 72 de ore, nu ai ce face decat sa astepti ciclul.Daca intarzie mai mult de o saptamana fa-ti un test de sarcina.Numai bine!
0
11-11-2008, ora 20:27
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
El nu are de unde sa stie daca a ajuns spermatozoidul sau nu, chiar si in timpul actului sexual inainte de ejaculare el elimina un lichid in care se pot afla spermatozoizi.Si...data viitoare protejeaza-te tu ca barbatii astia...cumpara-ti anticonceptionale ca e mai sigur asa.Pana atunci fa ce te-a sfatuit drhouse.Numai bine
0
13-11-2008, ora 15:13
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
orice tî s-ar zice, ai grijă totuşi de tine. ia anticoncepţionale şi discută frumos cu el despre protecţie. trebuie să ai grijă chiar dacă eşti la început.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul