Ajutati-ma cu un sfat - colecist cudat, rasucit

26-11-2015
armina
Nu este medic/terapeut
armina
de ani de zile am probleme digestive - am avut ulcer - vindecat, acum fara HP, fara sangerari oculte - am colecist cudat, rasucit - congenital, fara mal, fara pietre, aanalize din sange in limite normale ptr ficat, rinichi, pamcreas, si totusi fac niste crize ciudate, asemanatoare cu o hipoglicemie ; mi se rasuceste ceva in capul pieptului, trage in jos, uneori ma asez in genuchi, nevoie imperioasa de a manca, sialoree, imi tremura picioarele- daca nu mananc in momentul cand apar semzatiile astea amestecate apare o stare de lesin-in aceste momente mi-am masurat glicemia cu accucheck, nu am hipo si nici hiperglicemie si analizele din sange nu au depasit la glicemie niciodata pragul limita.Am facut de-a lungul timpului 3 colonoscopii si nu mai stiu cate endoscopii - ultimele acum 2 ani - nu s-a evidentiat nimic.Tratament - controloc de ani de zile, triferment, uneori motilium d sau debridat - depinde de medicul la care mergeam.
Acum o ora am facut o, , criza ' sunt cumplit de dese si acum imi tremura picioarele si dupa ce am mancat, a aparut o stare de greata si amar in gura.Nu stiu ce le determina - azi m-a apucat stand de vorba, relaxat, la telef.
Orice sfat e binevenit. Multumesc
1 comentarii
0
28-11-2015, ora 20:40
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Parerea mea este ca acel colecist rasucit, cudat, trebuie scos.nu ti-a propus nimeni sa apelezi la un chirurg?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici