Ajutati-ma

01-02-2013
Ionel Gina
Nu este medic/terapeut
Ionel Gina
Buna seara! Ma numesc Gina si am 37 de ani si am lucrat cateva campanii in Spania la capsuni si de acolo cred ca mi se trag toate durerile. Am dureri de spate, oasele caxale si mi se indreapta catre partea stanga sub coaste si in jos sub burta tot in partea stanga si imi da jungiuri puternice... Am fost la doctor, crezand ca am hernie de disc si mi-a spus ca am lombosciatica stg si cu tot tratamentul si injectiile care le-am facut in timp de 2 luni, durerile nu m-au lasat deloc. Am facut tratament: injectii REFEN, si pastile ARCOXIA, MIDOCALM, TADOR, AFLAMIL, MOVALIS si AGOCALMIN. Si ca pansament gastric am luat OMERAN si RANITIDINA. Va rog ajutati-ma sa scap de dureri.
1 comentarii
0
02-02-2013, ora 13:22
aaa24
Nu este medic/terapeut
aaa24
si v-au zis sigur ca nu e hernie de disc? v-au facut un rmn? pentru ca mama mea s-a dus in vara anul trecut la doctor plangandu-se de dureri de spate si de picior si ea tot asa a intrebat daca nu cumva are hernie de disc. i-au spus ca nu ca e de la reumatism, ca e de la nu stiu ce etc., iar in iarna iau facut rmn si i-au zis ca de fapt era hernie de disc si ca e in faza in care tb operata de urgenta... nu spun ca acesta este si cazul dvs, dar daca durerile nu va lasa poate ar tb sa mergeti si la alt doctor, sa cereti si o a doua opinie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.