Ajutati-ma!

08-10-2015
alinamelania
Nu este medic/terapeut
alinamelania
De aproximativ o jumatate de an am inflamati ganglionii din dreapta si stinga gitului si cei cervicali, ametesc foarte tare, am dureri de cap groaznice si ma dor urechile foarte tare.Sint si foarte obosita.Am fost la ORL si mi-a spus ca nu am nimc de aceasta natura.Am fost la neurologie si a spus ca am nevralgie Arnold;mi-a dat tratament cu Pramistar si Betaserc, dar nu sint mari schimbari.Ametesc mai putin decit atunci cind nu ma mai puteam tine pe picioare.In ultimul timp nu stiu din ce cauza am momente cind am intepaturi in dreptul inimii (am facut EKG si a iesit buna) si dureri in zona stomacului. Ganglionii sint tot imflamati si cei cervicali ma dor foarte tare.Ce a-ti putea sa-mi recomandati.Va rog...astept un raspuns!
2 comentarii
0
09-10-2015, ora 20:23
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 sa faci consult la stomatolog... ganglionii pot fi de acolo
2 ecografie tesut moale cervcal sa se vada cei cu acei ganglioni
3 consult gastrologie si cardiologie... numai un EKG.. nu este relevant
0
12-10-2015, ora 08:03
alinamelania
Nu este medic/terapeut
alinamelania
multumesc pentru raspuns.
Voi face un consult mai amanuntit la cardiologie si gastrologie(aceasta inseamna la gastro-enterologie?).
La stomatolog am fost si am facut ortopantomografie si nu a iesit nici o infectie sau altceva.Am facut si o ecografie pentru parti moi la git si au iesit inflamati(DAR NU STIU INCA CARE ESTE CAUZA.)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.