De vreo 3 ani am niste bubite mici albe pe capul penisului...

31-01-2012
Andrei_90
Nu este medic/terapeut
Andrei_90
Buna, am si eu o intrebare. De vreo 3 ani am niste bubite mici albe pe capul penisului. Arata ca niste cosuri albe, micute. Sunt cateva si in jurul capului dar si putin mai jos. Ce sa fac in cazul acesta, este vreo boala, vreun virus, trebuia sa imi fac griji pentru astea? Am crezut ca trec de la sine, dar din punct de vedere estetic ma deranjeaz. Cum as putea sa scap de ele, este vreun tratament pentru asa ceva, unguent, sau ceva? Am tot citit fel si fel de lucruri despre tratemente, dar nu am incercat nici unu pana acuma. VA ROG sa imi da-ti un sfat in aceasta privinta!!
Va multumesc
4 comentarii
0
31-01-2012, ora 15:13
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Multi barbati va plangeti pe aici de aceasta problema, bubite mici albe... Mergi la medic, nu-i normal deloc sa iti apara asa ceva, chiar daca nu te deranjeaza, mai ales daca persista si nu trec inseamna ca ai contactat ceva. Glandul trebuie sa fie FARA bubite si alte cele.
0
31-01-2012, ora 23:10
xNutzu
Nu este medic/terapeut
xNutzu
Bubitele pe penis pot fi de la HPV. Ceva in genu nu ? - http://genitalwartstreatmenthpv.com/wp-content/uploads/2011/03/genital-warts-pictures1.jpg. E... grav.. daca nu e tratat poate duce la cancer peningan, la barbati, dar in cazuri foarte rare. Dute la dermato - venerolog :). Sanatate!
0
01-02-2012, ora 00:56
Andrei_90
Nu este medic/terapeut
Andrei_90
nu sunt asa cum ai pus poza mai inainte. sunt un jurul glandului, asa ca o coronica.
0
01-02-2012, ora 09:18
xNutzu
Nu este medic/terapeut
xNutzu
Pot fi oriunde...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Bubițe pe penis - cauze, diagnostic, tratament
  •