Ajuta branca ursului?

07-10-2011
elena250
Nu este medic/terapeut
elena250
Stie cineva ceva de branca ursului?Este adevarat ca tinctura de BU ajuta la sarcina mult dorita?Va rog, ajutati-ma cu un raspuns!
5 comentarii
0
08-10-2011, ora 14:54
flory2016
Nu este medic/terapeut
flory2016
am o verisoara care a incercat 7 ani sa faca copil si nu a putut.dupa ce a inceput tratamentul cu branca ursului a ramas..minune..a ramas socati toti...
0
03-04-2012, ora 09:16
anamariababi
Nu este medic/terapeut
anamariababi
Buna. Am o fina care se chinuie de ani de zile sa ramana insarcinata si numai dupa o luna cu branca ursului tinctura a ramas insarcinata. Daca tineti tratamentul corect o sa ramaneti sigur. Mult succes la bebe!
0
03-07-2012, ora 13:48
fluturica
Nu este medic/terapeut
fluturica
Despre branca ursului am si eu o intrebare pt cele care au avut succes cu acest tratament legat de modul de administrare, am inteles ca nu este indicat la femei insarcinate, voi ati luat branca pana la ovulatie si apoi ati intrerupt pana ati aflat daca sunteti sau nu gravide?
Multumesc anticipat
0
04-07-2012, ora 14:57
anamariababi
Nu este medic/terapeut
anamariababi
Branca ursului se administreaza din ultima zi de la menstruatie pana dupa ovulatie, chiar si pe perioada ovulatiei, apoi se intrerupe. Se ia de trei ori pe zi cate o lingurita in 100 ml apa.
0
01-07-2013, ora 16:05
Miriamita
Nu este medic/terapeut
Miriamita
Am inteleg ca pe timpul tratamentui cu BU nu este voie de expunere la soare(la plaja).este adevarat?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul